Poseł nie miał litości dla Mejzy. Padły mocne słowa

2021-12-04 18:24
Łukasz Mejza, Paweł Szramka
Autor: GRZEGORZ KRZYZEWSKI / FOTONEWS/FORUM, Mateusz Wlodarczyk / Forum

O wiceministrze sportu Łukaszu Mejzie ( 30 l.) jest ostatnio bardzo głośno. Nic nie wskazuje na to, aby w jego temacie nastała cisza. Poseł koła Polskie Sprawy, Paweł Szramka ( 32 l.) w rozmowie z "Super Expressem" ocenia, kto najbardziej stracił na nominacji Mejzy na stanowisko w ministerstwie sportu, na którego czele stoi Kamil Bortniczuk.

Wielu polityków wskazuje na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, jako odpowiadającego za zamieszanie wokół wiceministra Łukasza Mejzy (30 l.). Tak  uważa choćby Borys Budka, który w "Sednie Sprawy" mówił: - Osobą odpowiedzialną za to, że pan Mejza znalazł się w rządzie, jest Jarosław Kaczyński, bo to on doprowadził, że Bortniczuk jest ministrem sportu, a wiceministrem jest Łukasz Mejza. To Kaczyński odpowiada za polskie służby, to one albo nie powiedziały mu o przeszłości Mejzy, co dyskwalifikuje go jako wicepremiera do spraw bezpieczeństwa, albo wiedział o tym, ale się na to zgodził - powiedział. 

Zdaniem posła z koła poselskiego Polskie Sprawy Pawła Szramki ( 32 l.) prezes PiS jest największym przegranym sytuacji, która zadziała się wokół Mejzy. W rozmowie z "SE" Szramka ocenia dotychczasowe doniesienia medialne na wiceministra Mejzę. 

- Jest  największym przegranym całej tej sytuacji, szkoda mi prezesa Kaczyńskiego. Wpuścił na pokład osoby, dla których najważniejsze są stanowiska i pieniądze. To powoduje coraz większe tarcia wśród wiernych posłów obozu rządzącego. Oni grzecznie czekają na swoją kolej i wykonują polecenia, podczas gdy cwaniacy realizują swoje interesy. Informacje napływające na temat wcześniejszej działalności ministra Mejzy są druzgocące. To w interesie partii rządzącej powinno być jak najszybsze wyjaśnienie sprawy. Widocznie dodatkowy głos jest dla nich cenniejszy niż moralność i uczciwość - mówi nam poseł związany z kołem poselskim Polskie Sprawy Paweł Szramka. 

Super Raport 03.12 (Goście: Radosław Sikorski - Platforma Obywatelska oraz prof. Ewa Marciniak - politolog, UW) Sedno Sprawy: Tomasz Rzymkowski
Sonda
Czy Łukasz Mejza wzbudza twoje zaufanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE