Jan Kanthak

i

Autor: Wikipedia

Jan Kanthak przez Covid-19 stracił bardzo bliską osobę. Teraz zabrał głos ws. szczepień

2022-01-16 20:46

Jan Kanthak jest posłem Solidarnej Polski i sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. W niedzielę podczas audycji „7. Dzień Tygodnia w Radiu Zet” ujawnił co myśli o szczepieniach, przyznał też, że przeżył rodzinną tragedię. Jego dziadek zmarł na covid w grudniu 2020 roku, zabrakło miesiąca, żeby mógł się zaszczepić.

Nowe przepisy epidemiczne i obowiązek szczepień to główny temat na jaki rozmawiali uczestnicy programu „7. Dzień Tygodnia w Radiu Zet”. Przedstawiciele opozycji twierdzili, że w kwestii szczepień rząd stał się zakładnikiem środowisk antyszczepionkowych. Dużo dyskutowano o przygotowywanym w Sejmie prawie, które miało dać pracodawcom możliwość sprawdzania, czy pracownik jest zaszczepiony. Projekt ustawy utknął w Sejmie i nikt nie wie, kiedy prace nad nim będą wznowione. W obronie rządu wystąpił poseł Solidarnej Polski, Jan Kanthak. Nie zgodził się z opinią, jakoby rząd miał być szantażowany przez grupkę posłów, którzy sprzeciwiają się szczepieniom. Przyznał, że do epidemii ma bardzo osobisty stosunek.

– Jestem za szczepieniami, sam się zaszczepiłem. Straciłem dziadka w wyniku pandemii koronawirusa, który nie mógł się zaszczepić, bo jeszcze nie było szczepionek. Zabrakło mu dosłownie miesiąca. Traktuję to bardzo osobiście – wyznał Jan Kanthak.

Kim jest Rafał Piech? Nowy lider antyszczepionkowców szokuje

Poseł Solidarnej Polski powiedział też, że rozumie tych, którzy mają inne zdanie na temat szczepień. Brak wiary w szczepionki brać ma się nie tylko z napływu różnych informacji ze świata, ale też z przeżyć i relacji samych polityków. – Jak ludzie słyszą, że prezydent po 3 szczepionkach zachorował i to powoduje wątpliwości co do szczepień – stwierdził Kanthak

Express Biedrzyckiej - Jan Maria Jackowski: Niedzielski się nie sprawdza. Potrzebna korekta na stanowisku
Sonda
Jesteś zwolennikiem szczepień przeciw Covid-19?