Lech Kaczyński

i

Autor: JACEK LITWIN/SUPER EXPRESS

klamka zapadła

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Lublinie potwierdzony. Wygląda "jak Stalin"?!

2022-10-21 16:44

Projekt pomnika Lecha Kaczyńskiego został zaakceptowany przez radnych Lublina w czwartkowe popołudnie. Monument ma być wzniesiony przy Placu Teatralnym nieopodal Centrum Spotkania Kultur. Jego budowa ma być opłacona przez fundusze zebrane przez społeczny komitet. Proponowany pomnik jednak nie wszystkim przypadł do gustu.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Lublinie

Za wzniesieniem pomnika zagłosowało 15 radnych (11 należało do Prawa i Sprawiedliwości, 1 niezrzeszony, 3 pochodzących z klubu prezydenta Lublina). Przeciwko zagłosowało 12 radnych, a 3 nie zagłosowało wcale. Projekt powstał na wniosek polityka PiS i marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, w imieniu społecznego komitetu. - Nie wiem, kto jest projektantem tego pomnika, ale wystawiłabym go na pl. Teatralny w dybach i po prostu tyłek bym sprała. No zobaczcie, jak ta postać wygląda. Jak Stalin - stwierdziła radna Elżbieta Dados z klubu Żuka. - Będzie to bryła górująca nad całym placem. Ten pomnik jest zbyt monumentalny, zbyt duży i bardziej podzieli ludzi (...) Będzie to kolejna cegła do budowania muru i jeszcze większej polaryzacji społeczeństwa - mówił Grzegorz Lubaś. 

- Ani grosza z żadnych spółek, żadnych innych instytucji, ani podatków. Każdy, kto będzie chciał się złożyć, dorzucić cegiełkę do budowy pomnika, będzie mógł to zrobić. Jest to całkowicie, w 100 proc. społeczna inicjatywa - powiedział radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Breś. Warto wspomnieć, że wszystko zostało przegłosowane, a finalnie wizerunek Lecha Kaczyńskiego na stałe gościł będzie w Lublinie. Opinia mieszkańców nie jest jeszcze znana. 

Sonda
Czy chciałabyś mieć posąg Lecha Kaczyńskiego w swoim mieście?
AWANTURA na spotkaniu z Kaczyńskim. Jesteście jak PSY! Serce mi PĘKA!| Komentery
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany