Polskie drony trafią do Ukraińców. Czytelnicy "Super Expressu" pomagają w ich zakupie

2022-12-29 15:50

Ukraińskie miasta są masowo atakowane z powietrza przy pomocy bojowych dronów, bomb i ciężkiej artylerii. Każdy z nas może pomóc Ukrainie w obronie przed rosyjskim najeźdźcą. Wystarczy wspomóc trwającą zbiórkę pieniędzy na zakup dronów bojowych Warmate. To bardzo skuteczna broń, która jest postrachem putinowskich agresorów. I – co równie ważne – te nowoczesne drony powstają w Polsce, na Mazowszu!

Zbiórka na drony Warmate dla Ukrainy

Aby Ukraińcy mogli zapobiegać nieustannym atakom z powietrza, muszą mieć skuteczną broń. Jedną z nich są drony Warmate dostarczane do Ukrainy przez Grupę WB – producenta z Ożarowa Mazowieckiego. Każdy z nas może przyczynić się do zakupu kolejnych dronów, na które czekają już ukraińskie oddziały. Zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu zorganizowała redakcja portalu Defence24.pl. 

Ruszyła mobilizacja białoruskiej armii. Armia Łukaszenki zaatakuje Ukrainę?

Chodzi o drony Kamikaze uzbrojone w odpowiednie głowice, które mają zasięg 30 km. Operator, widząc np. czołg, kieruje dron na cel. Warmate to skuteczna broń, ponieważ Rosjanie nie potrafią zagłuszać sygnału, dzięki któremu dron jest naprowadzany przez pilota. Warmate jest ciągle udoskonalany, dostaje m.in. nowsze kamery – opowiada były kmdr Maksymilian Dura, ekspert Defence24.pl.

Roman Polko (60 l.), generał dywizji Wojska Polskiego, potwierdza skuteczność polskich dronów w walkach w Ukrainie i jednocześnie popiera zorganizowanie zbiórki. – Dzięki takim zbiórkom rządy państw zachodnich widzą, że społeczeństwo, zwykli obywatele, opowiada się za wsparciem militarnym dla Ukrainy – mówi „Super Expressowi”.

Czytelnicy "SE" wspierają akcję

Środki można wpłacić na stronie: https://zrzutka.pl/2e2khr. Czasu na wsparcie zbiórki jest już niewiele – kończy się ona 31 grudnia. – Czytelnicy „Super Expressu” już w dużym stopniu wsparli naszą akcję. Po moim udziale w programie „Raport Złotorowicza” zbiórka powiększyła się szybko o 100 tys. zł. Dziękuję za to i zachęcam do dalszych wpłat – dodaje Maksymilian Dura. 

Rosjanie skierują na front T-14 Armaty? Zapowiada się na sukces… propagandowy

Dron Warmate ma 1,6 m rozpiętości i ponad 1 m długości, waży ok. 6 kg. Polskie drony drony Kamikaze są zaliczane do kategorii amunicji krążącej.  Warmate stanowi alternatywę dla przeciwpancernych pocisków kierowanych. Bezzałogowiec cechuje się wysoką celnością. W powietrzu może przebywać do 60 minut.

Alina Makarczuk: "Żadne rakiety nigdy by nie zbłądziły, gdyby Rosja nie napadła Ukrainy" [Raport Złotorowicza]
Sonda
Wziąłeś udział w zbiórce "Bayraktar dla Ukrainy"?

Na morzu Rosja wciąż PRZEGRYWA z Ukrainą?

Posłuchaj eksperta i dowiedz się, dlaczego!

Listen on Spreaker.