Rewolucyjna obniżka podatków. Tyle zyskasz na Polskim Ładzie. Przykłady

i

Autor: Screen/Twitter PiS Rewolucyjna obniżka podatków. Tyle zyskasz na Polskim Ładzie. Przykłady

Emerytury bez podatku. Polacy nie mają wątpliwości. Sondaż SE

2021-05-21 18:00

Wiosenna ofensywa PR-owa Prawa i Sprawiedliwości popłaciła! Wczoraj pisaliśmy, jak poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wzrosło po zeszłotygodniowym ogłoszeniu "Polskiego Ładu". Dziś prezentujemy wyniki sondażu Instytutu Badań Pollster, z których jednoznacznie wynika, że Polacy wierzą, że premierowi Mateuszowi Morawieckiemu uda się przeprowadzić reformę podatkową, w której zapowiedziano m.in. nieopodatkowaną emeryturę do 2500 zł. 58 proc. respondentów wierzy, że niebawem emeryci będą mogli cieszyć się emeryturą do 2500 zł bez podatku!

Przede wszystkim pamiętajmy, że PiS wywiązywał się dotychczas z najważniejszych obietnic. Mamy przecież 500+, podniesiony dochód minimalny czy 13. i 14. emerytury. Ludzie przyzwyczaili się, że do sztandarowo obwieszczanych programów rząd przykłada się bardzo mocno – mówi "Super Expressowi" prof. Henryk Domański, socjolog Polskiej Akademii Nauk. - Należy pamiętać też, jak olbrzymią rolę dla Prawa i Sprawiedliwości odgrywa elektorat emerycki. Dla wielu respondentów może wydawać się oczywiste, że to właśnie obietnice względem tej grupy zostaną zaspokojone w pierwszej kolejności - dodaje Domański. 

ZOBACZ TEŻ: Najpierw czternastka, potem emerytura bez podatku. Tyle zyskają seniorzy [TABELA]

Sonda polski lad

i

Autor: SE

Zdaniem socjologa dotychczasowe wywiązywanie się PiS-u z najważniejszych obietnic wyborczych to nie jedyny powód, dla którego Polacy uwierzyli w powodzenie przeprowadzenia reform. - Pandemia się kończy, wiosna się zaczyna. Ludzie mają podniesiony nastrój i chcą wierzyć, że wszystko co złe jest już za nimi, a dbający o ich dobro rząd również wywiąże się z szumnych obietnic - powiedział nam socjolog. 

Jak podniesiony nastrój przedstawia się w ujęciu liczbowym? Otóż 58 proc. respondentów wierzy, że rząd dotrzyma obietnicy, jaką jest nieopodatkowana emerytura do 2500 zł. Przeciwnego zdania jest 32 proc. badanych. 

CZYTAJ DALEJ: Najnowszy sondaż: "Czekają nas przedterminowe wybory" I to Kaczyński będzie świętował

Marek Zuber: W Polskim Ładzie nie zgadzają się liczby [Super Raport]