rafał Trzaskowski

i

Autor: Fot. SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS / WARSZAWA 25/06/2022 PARADA ROWNOSCI W WARSZAWIE

"100 konkretów na 100 dni"

Polityk PO ujawnił, co się zmieni w pogrzebach po ich wybranej. Dobry pomysł?

2023-09-13 13:48

W czasie kampanii wyborczej obietnice zmian po wyborach padają ze wszystkich stron. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski postanowił opowiedzieć o „100 konkretach na 100 dni”, jakie chce wprowadzić PO, jeśli wygra wybory. Jeden z nich dotyczy pogrzebów.

Rafał Trzaskowski pojawił się w Radomiu, gdzie spotkał się z mieszkańcami i opowiadał o sprawach, które opozycja zobowiązuje się zmienić po ewentualnej wygranej w wyborach. „100 konkretów na 100 dni” już wcześniej przedstawił lider PO Donald Tusk podczas konwencji w Tarnowie.

- Te 100 konkretów to jest początek, program na 100 dni. Jeśli chcemy żeby Polska była europejskim krajem, musimy wybiegać w przyszłość – przekonywał prezydent Warszawy.

Opowiedział także, jakie zmiany w sprawie pochówków nastąpią, a zwłaszcza opłat, jakie trzeba uiścić.

- Nie wiem czy państwo mieli ostatnio do czynienia z pochówkiem czy cmentarzem. To jest oczywiście sprawa trudna, traumatyczna dla nas wszystkich. Jedno jest pewne. Ceny powinny być jasne z góry na każdym cmentarzu, za każdą posługę. Wie, jak te ceny powinny wyglądać. Ta sytuacja po prostu powinna być przejrzysta. To jest nowoczesne państwo – mówił Rafał Trzaskowski.

Ponadto polityk stwierdził, że ocena z religii nie powinna być umieszczana na świadectwie, a lekcje religii w szkołach powinny być albo na początku albo na końcu dnia zajęć. Podkreślił także, że szkoły powinny uczyć przydatnych rzeczy.

- Polska szkoła powinna uczyć, jak szybko weryfikować informacje, a nie kucia na blachę. Koniec tego ślęczenia nad książkami nocami – skwitował Rafał Trzaskowski.

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?
R. TELUS: BRUKSELA CHCE ZDESTABILIZOWAĆ SYTUACJĘ W POLSCE
Nasi Partnerzy polecają