Sejm Rzeczpospolitej Polskiej

i

Autor: Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Wikipedia

Spore zaskoczenie

Polacy przewidują wynik wyborów. Wygrana PiS nie jest na pierwszym miejscu

2023-08-30 8:04

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami, a kampania wyborcza jest w pełnym rozkwicie. Jakiego wyniku głosowania spodziewają się Polacy? Zostali o to zapytani w sondażu, w którym do wyboru mieli kilka różnych scenariuszy. Jak się okazuje, to nie wygraną PiS przewidują.

Wynik jesiennych wyborów parlamentarnych pozostaje zagadką, a sytuacja na polskiej scenie politycznej zmienia się na tyle dynamicznie, że sympatie wyborców mogą się jeszcze zmienić. Warto jednak sprawdzić, jaki wynik głosowania dzisiaj Polacy przewidują. Sprawdza to najnowszy sondaż  United Surveys przeprowadzony dla Wirtualnej Polski, w którym przedstawiono do wyboru kilka możliwych scenariuszy.

Najwięcej osób, bo 31,1 proc., wskazało, że wygra KO, ale będzie potrzebować koalicjanta do stworzenia rządu. Mogłoby się wydawać, że większość respondentów wskaże samodzielną większość Zjednoczonej Prawicy w Sejmie, na tę opcję jednak wskazało 18,4 proc. Więcej, bo 29,3 proc., uważa, że wybory wygra Zjednoczone Prawica, jednak do stworzenia rządu będzie potrzebować koalicjanta.

4,2 proc. badanych stwierdziło, że wybory wygra Zjednoczona prawica, ale rząd będzie tworzyć opozycja, a 3,8 proc. wierzy, że wybory wygra KO, które stworzy samodzielny rząd. 13,2 proc. nie wie, czego można się spodziewać.

Jak widać głosy i przewidywania Polaków są bardzo zróżnicowane. Często od wiary w wynik wyborów zależy, na kogo dany obywatel odda swój głos. Warto jednak samodzielnie zapoznać się z programami partii i prześledzić działalność konkretnych kandydatów na listach, by móc zagłosować godnie ze swoimi przekonaniami.

Sonda
Czy zagłosujesz jesienią w wyborach parlamentarnych?
"Kaczyński ma TRAUMĘ!" prof. Migalski o debacie Giertych-Kaczyński
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany