Jaruzelski NAWRÓCIŁ SIĘ przed śmiercią! Generał otrzymał ROZGRZESZENIE

2014-05-30 10:52

Wojciech Jaruzelski przyjął przed śmiercią ostatni sakrament, ale to nie wtedy się wyspowiadał, ponieważ nie pozwalał na to jego stan. Jak ujawnia ks. płk Robert Mokrzycki, generał wyspowiadał się 13 dni przed ostatnim stadium choroby i otrzymał rozgrzeszenie.

Od kilku dni nie milkną kontrowersje w sprawie mszy, która ma być odprawiona w związku z pogrzebem Wojciecha Jaruzelskiego. Generał całe życie podkreślał, że jest niewierzący. - W wielu z pytań formułowane jest zdziwienie, dlaczego msza św. zostanie odprawiona w intencji zmarłego, który wielokrotnie publicznie deklarował swoją niewiarę, służył przez lata bezbożnemu, ateistycznemu systemowi ideologicznemu i politycznemu - powiedział proboszcz Katedry Polowej WP ks. płk Robert Mokrzycki.

Czytaj: Wojciech Jaruzelski nie żyje. Płytki grób czeka na generała

Czytaj: Monitoring na grobie Jaruzelskiego!

Okazało się, że gdy Wojciech Jaruzelski chorował, z inicjatywy jego przyjaciół odprawiono mszę św. w jego intencji. - Można powiedzieć, że okazała się łaska Boża. U schyłku swego życia, 13 dni przed ostatnim stadium choroby, przebywający w szpitalu wojskowym przy ul. Szaserów gen. Jaruzelski w sposób świadomy, wolny, nie ulegając jakimkolwiek naciskom czy sugestiom, poprosił kapłana o spowiedź, odbył ją, uzyskał rozgrzeszenie, wzbudził żal za grzechy - przyznał ks. Mokrzycki i dodał, że dzięki temu Jaruzelski mógł przyjąć komunię św.

Zobacz: Pogrzeb Jaruzelskiego. Generał spocznie obok Bieruta. Jak dojść do grobu Jaruzelskiego na Powązkach?

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Super Expressu na e-mail