Twardy lockdown w Polsce:  Kiedy liczba zachorowań zacznie spadać?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Twardy lockdown w Polsce: Kiedy liczba zachorowań zacznie spadać?

Pilne! Od września nowe obostrzenia? Media dotarły do niepokojących informacji

2021-07-08 11:16

Wariat Delta wiąż jest tajemniczą mutacją koronawirusa. Wiadomo jednak, ze jest o wiele bardziej zaraźliwy niż warianty, z którymi do tej pory mieliśmy do czynienia. Zarażenie się wariantem Delta to jednak nie jedyne zagrożenie – coraz mniej osób zapisuje się na szczepienia przeciw Covid-19. Może się to przyczynić do tego, iż czwarta fala pandemii będzie mieć fatalne konsekwencje. Rząd już rozważa, co zrobi, jeśli ten scenariusz się spełni.

Wariant Delta, jak i inne warianty koronawirusa, nie odpuszczają. Wciąż stanowią realne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Mimo to wiele osób nie chce się szczepić, a do tego zdaje się, że część Polaków zapomina o zasad reżimu sanitarnego podczas wakacji. Jak udało się ustalić dziennikarzom RMF, rząd chce się przygotować na ewentualny wzrost zakażeń we wrześniu. Radę Medyczna przy premierze i Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego mają już teraz dyskutować swoje kroki, jakie mogą zostać podjęte we wrześniu. Jednym z możliwych scenariuszy jest powrót dzieci do nauki hybrydowej, czyli systemu, w którym uczniowie częściowo chodzą do szkoły, a częściowo uczą się z domów. Jak na razie jednak nie ma oficjalnych informacji na ten temat, a minister edukacji, Przemysław Czarnek, twierdzi, że priorytetem jest tradycyjny powrót do szkół.

Nie przegap: Nowa mutacja koronawirusa! Wariant Lambda jest jeszcze gorszy niż Delta

Dziennikarzom udało się ustalić także, że rząd rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń koronawirusowych. Na czym miałyby polegać? Jak na razie nie wiadomo. Warto jednak pamiętać, że szczepienie przeciw Covid-19 może nas ochronić przed ciężkim przebiegiem choroby, nawet jeśli pacjent zaraził się wariantem Delta. Między innymi to właśnie od poziomu wyszczepienia społeczeństwa i przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego zależy skala czwartej fali, a więc też działania, jakie zostaną przez rząd podjęte, by zapewnić obywatelom jak największe bezpieczeństwo.

Zobacz: Wariant koronawirusa delta w Polsce. Seniorzy zaszczepią się trzeci raz?!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany