Krystyna Pawłowicz

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Krystyna Pawłowicz

WOŚP

Pawłowicz krytycznie komentuje WOŚP. Zobacz, komu się dostało tym razem

2023-02-05 22:34

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz w mediach społecznościowej ponownie komentuje zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Krystyna Pawłowicz od lat ma na pieńku z Jerzym Owsiakiem. Tym razem Pawłowicz uderzyła w zagraniczne firmy i "mniej bystrych klientów". Dlaczego tym razem wybrała sobie tę grupę jako cel swojego ataku?

Krystyna Pawłowicz uderza w WOŚP

Od początku swojej działalności fundacja WOŚP zebrała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,75 mld zł i kupiła ponad 70 tys. urządzeń. W 2023 roku w  finale WOŚP udział wzięło około 120 tys. wolontariuszy w kraju i zagranicą. Wstępna zadeklarowana kwota to minimum 154,6 mln zł. Do tej puli dojdą jeszcze pieniądze z licytacji, które trwają niemal do połowy lutego. Tegoroczny finał WOŚP przebiegał pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!".

Krystyna Pawłowicz w dość niewybredny sposób odniosła się do tej wielkiej akcji. "A ile z tej sumy wpłaciły ZAGRANICZNE firmy spożywcze, telekomunikac.,banki itp,wspierające lewicową wośp ? Wcale nie”Polacy”? Czy wsparły też katolicki CARITAS ? Nie? Towary i usługi tych firm mniej bystrych klientów, często nie popierających wośp zmuszały do wpłat na jej rzecz" - napisała Krystyna Pawłowicz na Twitterze (pisownia oryginalna).

Krystyna Pawłowicz od dawna ma na pieńku z Jerzym Owsiakiem i nie popiera jego akcji charytatywnej. 

Krystyna Pawłowicz (ur. 14 kwietnia 1952 w Wojcieszowie) – polska prawniczka specjalizująca się w zakresie prawa gospodarczego publicznego, nauczycielka akademicka, doktor habilitowany nauk prawnych, w latach 2007–2011 członek Trybunału Stanu, poseł na Sejm VII i VIII kadencji, członek Krajowej Rady Sądownictwa w latach 2011–2019, sędzia Trybunału Konstytucyjnego z kadencją od 5 grudnia 2019.

Sonda
Czy wsparłeś WOŚP?
Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek
Listen on Spreaker.