Tadeusz Rydzyk u Andrzeja Dudy

i

Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS, ŁUKASZ GĄGULSKI/SUPER EXPRESS Tadeusz Rydzyk u Andrzeja Dudy

Wiceszef PO komentuje dla "SE"

Natchniony Andrzej Duda słodzi ojcu Rydzykowi w oficjalnym liście!

2022-08-07 16:35

Prezydent Andrzej Duda (50 l.) nie mógł osobiście być na "Dziękczynieniu w Rodzinie", czyli spotkaniu miłośników Radia Maryja, ale nie zapomniał o wysłaniu listu do ojca Tadeusza Rydzyka (77 l.). – Radio Maryja i wspólnota skupiona wokół stacji to fenomen duchowy, medialny i społeczny – napisał Duda w liście do uczestników spotkania zorganizowanego w Toruniu.

W wydarzeniu uczestniczyły tłumy miłośników toruńskiej rozgłośni, m.in. minister edukacji Przemysław Czarnek (45 l.) i szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych (59 l.), która odczytała list od prezydenta Dudy.  "Bez udziału Radia Maryja nie sposób wyobrazić sobie polskiego życia publicznego i nie sposób wyobrazić sobie narodowej debaty poświęconej najważniejszym dla Polski sprawom" – napisał prezydent, który dodał, że należy też docenić "obywatelską wrażliwość, odpowiedzialność i zaangażowanie" radia kierowanego przez ojca Rydzyka. – W sposób szczególny chcę podziękować za zbudowanie rodzinnej więzi, przenikniętej chrześcijańską miłością bliźniego, empatią i solidarnością, którą otoczyli Państwo przede wszystkim osoby najsłabsze, samotne, często pomijane i odrzucone – dodano w peanie odczytanym przez szefową KPRP. 

>>>Rydzyk bronił biskupa Janiaka. Abp Grzegorz Ryś uderza pięścią w stół!

>>>Andrzej Duda ujawnił majątek. Prezydent złożył oświadczenie majątkowe

List prezydenta ostro skomentował wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk (38 l.): – Chcemy prezydenta Polski a nie rezydenta Radia Maryja. – Fenomenem w normalnym czasie byłoby to, że Rydzyk od państwa dostał już ok. 200 mln zł, a w tym samym czasie rodzice muszą zbierać pieniądze na leczenie dzieci po zbiórkach – mówił nam polityk. >>>Afera mailowa. Wyciekły SMS-y Rydzyka do Morawieckiego?! Pisał w "pilnej sprawie"

>>>Rydzyk i Macierewicz bawią się SZAMPAŃSKO na premierze TVP. Były też inne sławy [ZDJĘCIA]

>>>Rydzyk ostro grzeje! Będzie na tym zarabiał miliony. Ojciec dyrektor odpalił swoją ciepłownię

Sonda
Czy zgadzasz się ze słowami Dudy o Radiu Maryja?
Polacy KLNĄ na drożyznę nad morzem. KEBAB 25 złotych! ZŁODZIEJSKIE Państwo!| Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE