Szymon Hołownia

i

Autor: ART SERVICE Szymon Hołownia

Marszałek zabrał głos

Nagłe wystąpienie Szymona Hołowni z samego rana. O co chodzi?

2024-05-15 9:35

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia w środę 15 maja rano nagle zdecydował się zabrać głos przed gmachem parlamentu. Po raz pierwszy przemawiał na zewnątrz na tle zjawiskowego ogrodu. Co miał Polakom do przekazania?

Szymon Hołownia zwołał konferencję prasową, na której omówił, czym w środę 15 maja zajmie się Sejm. Oprócz takich tematów jak na przykład babciowe, poinformował także o dodaniu kolejnego tematu do porządku obrad.

- Zdecydowałem o uzupełnieniu porządku obrad o jeszcze jeden punkt. Wnosiła o to Polska 2050. To znaczy informację ministra spraw wewnętrznych w sprawie tych pożarów, które ostatnio zajęły sporą część serwisów medialnych, ale też i naszej wyobraźni, wrażliwości. Chcemy się dowiedzieć, co rząd na ten temat wie, co ma do powiedzenia obywatelom i co zrobiono, żebyśmy mogli czuć się bezpiecznie - mówił polityk.

O temat pożarów zapytała także jedna z dziennikarek obecna na miejscu. Chciała wiedzieć, jak Szymon Hołownia odnosi się do pogłosek, jakoby odpowiedzialność za te wydarzenia spoczywała na zewnętrznych siłach.

- Proszę zobaczyć, co się stało w Finlandii. Nikt nie musiał najprawdopodobniej [...] chodzić i czegokolwiek podpalać, ale odpalił chore współzawodnictwo na grupie w internecie, która doprowadziła do tego, że podpalacze-amatorzy zrobili robotę, którą normalnie robiłaby agentura i sabotażyści. Musimy dzisiaj patrzeć szerzej - odparł polityk.

Lider Polski 2050 zwrócił uwagę, że na krótko przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Rosja może dążyć do wywoływania chaosu.

- Putin chce przed wyborami europejskimi zdestabilizować sytuację nie tylko w Polsce, ale w bardzo wielu europejskich krajach. Wiemy, i o tym mówił też pan premier, że na terenie Polski udaremniono wiele aktów sabotażu, które miały być skierowane w naszą stronę, w naszą infrastrukturę gospodarczą, w nasz przemysł, w nasze przejścia graniczne, w nasze miejsca, w których żyjemy przez kierunek wschodni - stwierdził.

W swoim wystąpieniu marszałek Sejmu stwierdził, że trzeba przyglądać się wszystkim podejrzeniom i wskazówkom w temacie pożarów.

- Jak to wygląda w tej akurat sytuacji nie wiem, nie mam takiej wiedzy. Wiem, że jeśli chodzi o płonące wysypiska to nie jest to nowość, niestety, czy składowiska odpadów w Polsce - dodał.

W naszej galerii zobaczysz, jak mieszka Szymon Hołownia:

Szymona Hołownia - ile wiecie o nowym marszałku Sejmu? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Gdzie urodził się Szymon Hołownia?
Wieczorny Express - prof. Daniel BOĆKOWSKI