Mateusz Morawiecki

i

Autor: Art Service/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Ma rację?

Mateusz Morawiecki pokazał nagranie z Tuskiem. Mówi o „dziadostwie”. „Wielkie pan”

2023-07-26 11:23

Premier Mateusz Morawiecki cały czas stara się podkreślić, jak wiele przez ostatnie osiem lat zrobił PiS, by Polakom żyło się lepiej. Ostatnio szef rządu. udostępnił nagranie z liderem PO Donaldem Tuskiem. Postanowił wypomnieć mu jego słowa i uczynki, by następnie wbić mu szpilę.

Mateusz Morawiecki postanowił przypomnieć internautom, jak za czasów rządu Donalda Tuska traktowano emerytów. W tym celu pokazał fragment nagrania, na którym lider PO przemawia w Sejmie. Do postu dodał opis: „Dziadostwo w opiece nad seniorami skończyło się w Polsce wraz z rządami Donalda Tuska”.

Minimalny wzrost świadczenia emerytalnego i rentowego wyniesie 36 zł – mówił wówczas.

W tym momencie Mateusz Morawiecki „odsuwa” nagranie z Donaldem Tuskiem i sam zabiera głos.

- Donald Tusk w czasie, kiedy rządził podniósł emerytury nie o 10 zł, tylko o trzydzieści kilka. Taki to był wielki pan. W naszych czasach waloryzacja jest absolutnie rekordowa, ale to nie tylko to. Także jest trzynasta emerytura, a teraz i czternasta emerytura na stałe. A oprócz tego do ręki dla naszych seniorów kwota netto jest znacząco wyższa dzięki temu, że podnieśliśmy kwotę wolną od podatku do 30 000 zł. A jak to było w czasach pana Donalda Tuska? Kwota wolna stała na tym samym poziomie. A pardon, podniesiona ostała o 2 zł – mówił premier.

Warto przypomnieć, że prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o 14. emeryturze w środę 19 lipca.

Sonda
Czy emerytury w Polsce powinny być wyższe?
Wieczorny Express - DR KATARZYNA BĄKOWICZ, PROF. KAZIMIERZ KIK