Tylko u nas

Magdalena Ogórek startuje do Sejmu? Gwiazda telewizji bliska jedynki na liście PiS

2023-08-17 4:30

Gwiazda telewizji publicznej, była kandydatka na prezydenta, powalczy o poselski mandat z list Prawa i Sprawiedliwości. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Magdalena Ogórek (44 l.) może być jedynką PiS w okręgu rybnickim, ale sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Prawo i Sprawiedliwość nie zaprezentowało jeszcze list wyborczych. Prezes Jarosław Kaczyński (74 l.) ma odsłonić wszystkie karty dopiero na przełomie sierpnia i września. Jak udało nam się dowiedzieć, jednym z asów w jego talii, ma być Magdalena Ogórek, gwiazda Telewizji Polskiej. Dziennikarka może otwierać listę PiS w swoim rodzinnym Rybniku. W grę wchodzą też inne śląskie okręgi. - Ani nie potwierdzę, ani nie zdementuję. Od takich spraw są sztaby wyborcze, a nie lokalni politycy - mówi nam Bolesław Piecha (69 l.), który w 2019 roku był jedynka PiS, właśnie w Rybniku. Inny polityk Zjednoczonej Prawicy mówi nam, że to niż zapadły jeszcze w tej sprawie wiążące decyzje. - Trwają rozmowy. Wszystko jest w rękach prezesa – słyszymy.

Magdalena Ogórek wystartuje w wyborach do Sejmu?

Dla Magdaleny Ogórek byłaby to kolejna próba wejścia do świata polityki. W 2011 ubiegała się już o poselski mandat, z drugiego miejsca na katowickiej liście SLD. W kampanii popierał ją między innymi Aleksander Kwaśniewski (69 l.). Cztery lata później została kandydatką Sojuszu Lewicy Demokratycznej na urząd Prezydenta RP. W wyborach zdobyła piąte miejsce i niespełna 2,5% poparcia, co uznano za klęskę sojuszu i ówczesnego szefa tej partii Leszka Millera (77 l.). Do chwili zamknięcia wydania gazety, Magdalena Ogórek nie odpowiedziała na nasza prośbę o komentarz w sprawie kandydowania z list PiS.

CZYTAJ: Dramat Magdaleny Ogórek! Padła ofiarą potwornego oszustwa. Jest bezsilna

Sonda
Czy PiS wygra najbliższe wybory?
Express Biedrzyckiej WYBORY 2023 - Dominika DŁUGOSZ, Jarosław KUISZ, Łukasz WARZECHA - Runda 3
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany