Konwencja PiS

i

Autor: Radosław Nawrocki

Konwencja PiS

Koniec z opłatami za autostrady. PiS chce je zlikwidować

2023-05-14 15:21

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie kończące dwudniową konwencję programową jego partii. W tym czasie ogłosił wiele propozycji, które mają polepszyć życie Polaków, w tym na przykład darmowe korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu.

Jarosław Kaczyński w swojej przemowie opowiedział po krótce o najważniejszych zmianach, jakie chce wprowadzić PiS po ewentualnych wygranych wyborach. Mówił między innymi o darmowych lekach dla seniorów i dzieci czy zwiększeniu świadczenia 500 plus. Kolejną zapowiedzią jest wprowadzenie bezpłatnych autostrad i dróg szybkiego ruchu, a wszelkie opłaty za ich użytkowanie miałyby zostać zniesione.

Jest kwestia, trochę mniejszej wagi, ale dla bardzo wielu ludzi dolegliwa, dla właścicieli samochodów, którzy jeżdżą po autostradach i drogach szybkiego ruchuJeśli chodzi o te opłaty państwowe, to jeśli tylko uda się uchwalić w odpowiednim czasie ustawy, to w najkrótszym możliwie okresie, my to zniesiemy. A jeżeli chodzi o te sytuacje gdzie autostrady są prywatne albo w dzierżawie, tam obiecujemy, że w ciągu kolejnego roku to załatwimy - powiedział były wicepremier. - Te sytuacje, gdzie autostrady są prywatne, albo są w jakiejś dzierżawie, takie wypadki też istnieją, tam obiecujemy, że w ciągu kolejnego roku to załatwimy - dodał.

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
Express Biedrzyckiej - Jan Grabiec
Nasi Partnerzy polecają