Katarzyna Sójka

i

Autor: Paweł Wodzyński/East News Katarzyna Sójka

Mocne słowa

Kim jest nowa minister zdrowia? Zagotowała się, gdy Tusk przypomniał jej słowa

2023-08-09 7:43

Nowym ministrem zdrowia została posłanka PiS Katarzyna Sójka, która zastąpiła na tym stanowisku Adama Niedzielskiego. Choć piastuje nowe stanowisko bardzo krótko, lider PO Donald Tusk już zdążył przypomnieć wyborcom jej słowa dotycząc Izabeli z Pszczyny. Polityk ostro zareagowała.

Katarzyna Sójka została ogłoszona nowym ministrem zdrowia przez premiera Mateusza Morawieckiego. Posłanka PiS jest z wykształcenia lekarzem internistą. Dostała się do parlamentu w 2019 roku, była członkiem komisji zdrowia. Mimo to nie była a bardzo aktywna. W Sejmie wystąpiła 24 razy, złożyła 25 interpelacji, 2 zapytania i 8 pytań w sprawach bieżących. Mimo wszystko Mateusz Morawiecki wierzy, że świetnie sprawdzi się jako minister zdrowia.

- Postanowiłem też zaproponować tę funkcję poseł Katarzynie Sójce, lekarce, internistce, która ma swoich wielu pacjentów, która zna służbę zdrowia od podszewki i jest aktywnym członkiem komisji zdrowia – stwierdził premier.

Tusk wypomina słowa nowej minister

Nie minęło wiele czasu od ogłoszenia Katarzyny Sójki nową minister zdrowa, a Donald Tusk już zdążył przypomnieć stanowisko polityk wobec sytuacji Izabeli z Pszczyny. Podczas spotkania z mieszkańcami Legionowa wypomniał jej, iż stwierdziła w czerwcu, że „kobiety niestety umierały, umierają i umierać będą, bo to się zdarza”. Katarzyna Sójka wyraźnie się zdenerwowała i odniosła się do tych słów na Twitterze.

- Panie Donaldzie Tusku, po co Panu te manipulacje wyciętymi z kontekstu słowami? To Pan bezpardonowo wykorzystuje tragedie kobiet do swojej kampanii wyborczej. Nie jest to postawa godna mężczyzny. Dobro Pacjentów zamiast politycznej nienawiści. Dobro Pacjentów zamiast uderzania w przeciwnika łomem. Dobro Pacjentów zamiast ich wykorzystywania do politycznej wojny – napisała.

Sonda
Jak oceniasz działalność Adama Niedzielskiego?
Wieczorny Express Piotr Gliński