Jarosław Kaczyński

i

Autor: ART SERVICE Jarosław Kaczyński

Ważna deklaracja

Kaczyński w Legnicy: Polska powinna być w Unii Europejskiej

2022-12-03 15:48

Prezes PiS Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd po Polsce. W sobotę 3.12 szef rządzącej partii spotkał się z mieszkańcami Legnicy. - Obywatele naszego kraju muszą wiedzieć, że stawka najbliższych wyborów jest wysoka - mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński w Legnicy.

"Polska stoi dzisiaj przed wyborem" - mówił w kontekście przyszłorocznych wyborów parlamentarnych prezes PiS. "Uświadomienie sobie o co będzie chodziło w tych najbliższych wyborach jest bardzo, bardzo ważne" - podkreślał. " Kaczyński dodał, że stawka wyborów jest wysoka nie tylko ze względu, co dzieję się i może dziać się w kraju, ale także z pewnych uwarunkowań zewnętrznych.

-„Stawką przyszłorocznych wyborów jest polska suwerenność, demokracja i wolność. Nasi przeciwnicy nieustannie twierdzili, że Polacy nie są w stanie stworzyć silnego państwa. My to potrafimy zrobić”

Kaczyński mówił też o dokonaniach rządu Zjednoczonej Prawicy  - „Do 2015r. w Polsce panowała nędza i bieda. My biedę znacząco ograniczyliśmy, szczególnie wśród dzieci. To była kwestia solidarności i sprawiedliwości, aby Polacy stali się wspólnotą. W ciągu 7 lat naszych rządów uzyskaliśmy około bilion złotych więcej w budżecie państwa. To jest wynik uszczelnienia VAT. Dzięki temu jest 500 Plus, zwiększono wydatki na osoby niepełnosprawne” – podsumował Kaczyński.

Kaczyński zadeklarował też, że Polska powinna być w Unii Europejskiej, ale takiej, która zakłada ścisłą współpracę suwerennych państw i zaniechanie wojen; za taką koncepcją opowiada się Polska władza, za taką koncepcją my się opowiadamy w imię polskich interesów- mówił w sobotę w Legnicy.

Sonda
Chciałbyś pójść na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim?
Express Biedrzyckiej - Krzysztof KWIATKOWSKI