Jarosław Kaczyński w Przysusze przedstawił nowe propozycje dla wsi

i

Autor: PAP/Roman Zawistowski Jarosław Kaczyński podczas przemówienia w Przysusze

Kobiety były wściekłe

Kaczyński się doigrał. Najwyższa kara dla prezesa PiS. Poszło o "dawanie w szyje". Komisja była bezlitosna

2022-12-13 14:07

Jarosław Kaczyński został surowo ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej, która nałożyła na niego naganę. To najwyższa z kar, jakie na posła może nałożyć komisja etyki. Kara dla Kaczyńskiego ma związek z jego wystąpienia podczas jednego ze spotkań z wyborcami. Kaczyński powiedział wówczas, że powodem niskiej dzietności w Polsce jest to, iż młode kobiety "dają w szyję".

Kaczyński winą za niską dzietność obarczył Polki? "Jak do 25. roku życia dają w szyję..."

Przypomnijmy, że całe zamieszanie ma związek z wizytą Jarosława Kaczyński w Ełku. Wówczas prezes PiS podczas spotkania z wyborcami nawiązał m.in. do problemu niskiej dzietności w Polsce. 

- Dzieci najmniej w Polsce jest w Warszawie, więc to nie jest kwestia wyłącznie ekonomiczna, ale też pewnego nastawienia ludzi, a w szczególności pań - powiedział przemawiając do wyborców Kaczyński. Prezes PiS nie omieszkał dodać, że "jeżeli kobiety do 25. roku życia dają w szyję, to nie jest najlepszy prognostyk". Po słowach Kaczyńskiego w mediach zawrzało. Wiele kobiet nie kryło swojego oburzenia. Część mężczyzn była zbulwersowana tym, co podczas wyborczego spotkania na temat pań i rzekomej odpowiedzialności za problemy z dzietnością powiedział Kaczyński.

Sensacyjne doniesienia o relacjach Jarosława Kaczyńskiego z kobietami! Tak prezes PiS zachowuje się za zamkniętymi drzwiami

Kaczyński przepraszał za słowa o m.in. dawaniu w szyję. "Chciałem powiedzieć prawdę o pewnym zjawisku...(...)"

Kaczyński tłumaczył się później, że nie miał nic złego na myśli i nie chciał nikogo obrazić. - Chciałem powiedzieć prawdę o pewnym zjawisku. Jestem za pełnym równouprawnieniem kobiet i mężczyzn we wszystkich dziedzinach życia, ale to nie oznacza, że kobiety mają udawać mężczyzn, a mężczyźni kobiety -  tłumaczył się prezes PiS.

Lewica złożyła wniosek do Komisji Etyki o ukaranie Kaczyńskiego

Na nic zdały się wyjaśnienia prezesa PiS. Lewica złożyła wniosek do sejmowej Komisji Etyki o ukaranie prezesa PiS. - Nie chcemy, by pozostał bezkarny i rozpoczął kolejną nagonkę - wyjaśniał wówczas na konferencji w Sejmie Robert Biedroń.

Kaczyński z karą za słowa o "dawaniu w szyję". To najwyższa kara dla posła 

Finalnie Jarosław Kaczyński został ukarany najwyższą z kar, jakie na posła może nałożyć komisja etyki, czyli naganą. Co ciekawe, to nie pierwsza tego typu kara, jaka spotyka prezesa PiS, i która związana jest jego z przedwyborczym tournée po Polsce.

Quiz. Co wiesz o stanie wojennym? Tylko znawcy PRL-u dostają 8/10!

Pytanie 1 z 10
1. Jak zaczynało się wystąpienie Wojciecha Jaruzelskiego, w którym ogłaszał stan wojenny w Polsce?
dr Maciej Hamankiewicz, lekarz: Mamy stan wojenny w ochronie zdrowia. Jesteśmy na skraju wyczerpania [Super Raport]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany