Taka naprawdę była Maria Kaczyńska

i

Autor: SUPER EXPRESS Taka naprawdę była Maria Kaczyńska

Jolanta Kwaśniewska po śmierci Marii i Lecha Kaczyńskich zdradziła ich sekret. Coś takiego!

2022-04-10 6:28

Od katastrofy smoleńskiej minęło już 12 lat, a mimo to ofiary wiąż są żywe w pamięci swoich najbliższych i przyjaciół. Chyba wszyscy mają wspomnienia dotyczące tragicznie zmarłej pary prezydenckiej, Marii i Lecha Kaczyńskich. Już po pogrzebie Jolanta Kwaśniewska wyjawiła ich sekret.

Jolanta Kwaśniewska bardzo przeżyła tragedię, jaka wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku. Jako pierwsza dama osobiście znała wiele z osób, które tego feralnego dnia znalazły się na pokładzie TU-154. W specjalnym wydaniu „Kropki nad i”, który został wyemitowany po pogrzebie pary prezydenckiej, Jolanta Kwaśniewska podzieliła się swoimi wspomnieniami z Moniką Olejnik. Szczególnie ciepło mówiła o Andrzeju Przewoźniku, który zostawił w szpitalu żonę po ciężkim porodzie, by towarzyszyć Jolancie Kwaśniewskiej i jej ojcu w drodze do Wołynia. Oczywiście nie zabrakło także opowieści o Marii i Lechu Kaczyńskich. Jak się okazało, ówczesny prezydent był jej profesorem w czasach studiów i nawet po latach doskonale ją pamiętał. Istotne jest także spotkanie Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich przy przekazaniu władzy w Pałacu Prezydenckim. Jak opisała gościni :”Kropki nad i”, trwało około 3 godzin i było bardzo miłe. Zdradziła też ich sekret.

Sprawdź: Marta Kaczyńska w końcu się przyznała. To zrobiła tuż po katastrofie smoleńskiej

W naszej galerii zobaczysz, jak zmieniała się Maria Kaczyńska.

Jolanta Kwaśniewska miała okazję spotkać z niemal całą rodziną Kaczyńskich przy jednym stole: Marią, Lechem, Jarosławem i matką polityków, Jadwigą. Wtedy rzucił się jej w oczy bardzo istotny szczegół i postanowiła zdradzić sekret. Uznała bowiem, że Maria Kaczyńska bardzo przypomina matkę Lecha. Zwróciła także uwagę, że Lech Kaczyński zawsze łagodniał w obecności swojej żony.

- Bardzo dobrze wpływała na Lecha, jej karcący wzrok powodował, że poprawiał guzik czy krawat, choć częściej ona to robiła. Miał przy sobie dwie silne kobiety – opowiadała Jolanta Kwaśniewska.

Najwięcej emocji jednak wzbudził sam koniec rozmowy z Moniką Olejnik, gdy była pierwsza dama zwróciła uwagę, że Maria i Lech Kaczyńscy byli bardzo zgraną, kochającą się parą. -  Byli całe życie razem, blisko siebie, ja bym też tak chciała – wyznała, nie mogąc powstrzymać łez.

Sonda
Czy Maria Kaczyńska była dobrą pierwszą damą?
Tak żona Komorowskiego oceniła Marię Kaczyńską. Padły zaskakujące słowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE