Wybory 2023: wicepremier Jarosław Kaczyński na czele listy wyborczej PiS w okręgu kieleckim

i

Autor: PAP/Piotr Nowak Jarosław Kaczyński

Afera wizowa

Jarosław Kaczyński zły jak osa na scenie! Tak wkurzony dawno nie był

2023-09-16 14:29

Prezes PiS Jarosław Kaczyński aktywnie udziela się w czasie kampanii wyborczej swojej partii. Zazwyczaj ze spokojem i bez zbędnych emocji przemawia do Polaków, a nawet zdarza mu się zażartować. Tym razem jest jednak zupełnie inaczej! Wicepremier wkurzył się na poważnie.

Jarosław Kaczyński przemawiał na wiecu swojej partii w Toruniu. Wiele uwagi poświęcił aferze wizowej, wobec której zajął zdecydowane stanowisko. Stwierdził, ze to głupi pomysł o przestępczym charakterze, a większość nie miała nic wspólnego z władzą.

- Nasze służby jeszcze w zeszłym roku uchwyciły jakąś nitkę czegoś, co mogłoby wskazywać na przestępstwo i poszły do kłębka. Już w tym roku nastąpiły pierwsze aresztowania, później kolejne… Krótko mówiąc, państwo działa tak, jak trzeba – stwierdził.

Prezes PiS podkreślił, że sprawa dotyczy kilku setek migrantów, a nie tysięcy, jak się sugeruje. Uderzył także w lidera PO Donalda Tuska.

- Muszę się niestety zająć Tuskiem. Ten Tusk ostatnio nagle zmienił zdanie. Przedtem mówił, że Polska będzie płacić za nieprzyjmowanie przymusowej relokacji, czyli przymusowych emigrantów, kiedy indziej mówił że że zapora to - proszę wybaczyć te słowa, ale to cytat - "wał, przekręt, że nigdy tego nie będzie", a kiedy już była - to że jest przeciwko biednym ludziom i że jeszcze tylko brakuje tam elektryczności, żeby ich powstrzymywać, czyli nawiązywał do bardzo złej tradycji, obozów koncentracyjnych. Krótko mówiąc, próbował wszystkich działań zmierzających do tego, żeby ta nielegalna emigracja do Polski nie docierała, jakoś zdezawuować, skompromitować – grzmiał ze sceny.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że lider PO nie potępił osób obrażających Straż Graniczną filmu Agnieszki Holland, a do tego przypisuje rządowi nadużycia. Trzeba przyznać, ze tak rozzłoszczonego wicepremiera dawna nie widzieliśmy! Widać, że sprawa afery wizowej mocno go zdenerwowała.

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
Wieczorny Express - Bosak Grabiec Kamiński
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany