Jacek Kurski: Jak w stanie wojennym

2011-06-23 4:00

Komentatorzy są zgodni - w procesie Jarosława Kaczyńskiego sąd przesadził

"Super Express": - Warszawski sąd podjął decyzję, by w procesie o zniesławienie Janusza Kaczmarka przebadać psychiatrycznie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Co pan o tym sądzi?

Jacek Kurski: - To jest wyjątkowa hucpa. Są sądy w Polsce, które podchodzą do spraw ad personam, a nie ad rem. Sam niejednokrotnie doświadczyłem tego, że po samym wyrazie twarzy sędziego mogłem stwierdzić czystą nienawiść do PiS. Wyroki w takich sprawach potrafią być tak skandaliczne, że w stanie wojennym by się ich nie powstydzono.

- Nazwałby pan to komunistycznymi metodami, tak jak zrobił to Kaczyński?

- Ideologia komunistyczna została zastąpiona ideologią poprawności politycznej III RP. Jest bardzo wielu sędziów, dla których normalną praktyką jest odrzucanie wartościowych wniosków dowodowych składanych przez polityków PiS i przyjmowanie najbardziej absurdalnych od drugiej strony. A potem na ich podstawie ferowanie wyroków uwłaczających elementarnej logice litery prawa.

- Kto może mieć w tym interes? Chociażby w sprawie prezesa Kaczyńskiego.

- Marsjanie i krasnoludki. Panie redaktorze, przecież to jest oczywiste... Jego polityczni przeciwnicy. W tej sprawie nie chodzi przecież nawet o żadne badania, a jedynie o news, który będzie dezawuował Kaczyńskiego.

Jacek Kurski

Eurodeputowany PiS

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE