WOŚP

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE WOŚP 2022 Toruń: Licytacje, koncerty, atrakcje, program [30. Finał WOŚP w Toruniu]

Hulajnoga Tuska za 100 tys. zł, kolacja z Biedroniem za 12 tys. Tak politycy wspierają WOŚP

2022-01-29 7:22

Już wkrótce najbardziej magiczna noc w roku! 30 stycznia po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jubileuszowy finał rozbrzmiewa pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Zebrane w tym roku środki przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Do ogólnopolskiej akcji charytatywnej przyłączyli się również politycy, a ich aukcje osiągają astronomiczne kwoty. Oj, będzie się działo!

Hulajnoga w cenie nowego Audi? Tylko na WOŚP!

Niekwestionowanym rekordzistą jest Donald Tusk (65 l.), który na aukcję wystawił swoją "brukselską taksówkę", czyli... elektryczną hulajnogę typu 4SWISS EX6 Power e-orange. I choć hulajnoga jest używana i pobazgrana (widnieje na nim żółty autograf szefa Platformy Obywatelskiej), licytujący dosłownie oszaleli na jej punkcie. W chwili powstawania artykułu (28 stycznia, godz. 16), cena za używaną przez Tuska hulajnogę wynosi... 99 500 zł! Może nie chodzi tylko o napędzany elektronicznie pojazd. Otóż zwycięzca licytacji będzie miał możliwość odbycia "krótkiego spotkania przy kawie lub herbacie" z liderem polskiej opozycji. 

Tusk oddał hulajnogę dla Owsiaka

i

Autor: Allegro.pl/WOŚP Tusk oddał hulajnogę dla dzieci
Za hulajnogę z autografem trzeba zapłacić co najmniej 99 500 zł

i

Autor: Allegro.pl/WOŚP Za hulajnogę z autografem trzeba zapłacić co najmniej 99 500 zł

Gill-Piątek oddaje złoty łańcuszek na WOŚP

Swoje osobiste atrybuty przekazują inni posłowie. Hanna Gill-Piątek, przewodnicząca koła Polska 2050, na WOŚP oddała zawieszkę z serduszkiem ze szczerego złota. - Były ze mną przez wiele lat i mają dla mnie charakter sentymentalny. Podczas 30. finału Orkiestry dołączają jednak do pozostałych serc ze złota - dodaje posłanka Hołowni. Złote łańcuszek i zawieszka ważą 8g, wycena u jubilera - 960 zł.

Joński i Szczerba podają do stołu

Inni posłowie chcą wabić kuchnią. Posłowie Dariusz Joński (43 l.) i Michał Szczerba (45 l.), znani ze swych wspólnych interwencji poselskich [WIĘCEJ:>>>Bąkiewicz kupił DWOREK za dotacje od rządu. Poseł PO porównał to do "Pana Tadeusza"proponują wspólną kolację z haczykiem. Jakim? Otóż posiłek przygotuje sam duet. To nie wszystko. Zwycięzca będzie miał możliwość skonsultowania menu (więcej o tym poniżej). Następnie wszyscy razem wyskoczą na targ i kupią potrzebne produkty ("warzywa i owoce bezpośrednio kupimy od rolników", obiecują Joński i Szczerba). Co dalej?

"Przygotujemy przystawki, zupę i drugie danie. Na koniec będzie słodka niespodzianka albo owoce - jak kto woli. Zaproponujemy dania według sprawdzonych przepisów żony Darka - Małgosi i babci Michała. Podamy te dania prosto na stół z patelni, z garnka i z pieca. W trakcie gotowania i obiadu opowiemy o kulisach naszych kontroli poselskich i ujawnimy trochę szczegółów parlamentarnej kuchni!" - piszą posłowie na stronie z licytacją. Jej obecny wynik? Okrąglutkie 10 tys. złotych. 

Posłowie Joński i Szczerba ugotują i podadzą do stołu

i

Autor: Allegro.pl/WOŚP Posłowie Joński i Szczerba ugotują i podadzą do stołu

Podwójna randka ze Śmiszkiem i Biedroniem

Strategię przez żołądek do serca zastosowali także europoseł Robert Biedroń (46 l.) i jego partner, poseł na Sejm Krzysztof Śmiszek (43 l.). Para postanowiła wylicytować wspólną kolację w Warszawie lub we Wrocławiu. - To jedyna taka okazja, żeby spotkać się z najciekawszymi posłami polskiej i europejskiej sceny politycznej i porozmawiać w towarzystwie dobrego jedzenia - przekonują posłowie. - Można jeść i pić dobrze, można jeść i pić dla dobra, a można to połączyć podczas kolacji z nami, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tu chodzi o hojność, o bezinteresowną pomoc, ale także o najlepszą emocję, które wyzwala w nas Orkiestra - dodają. 

Cena za kolację dla dwóch szczęściarzy? 11 680 zł. 

Śmiszek i Biedroń pozwolą zwycięzcy licytacji wybrać restaurację

i

Autor: Allegro.pl/WOŚP Śmiszek i Biedroń pozwolą zwycięzcy licytacji wybrać restaurację

Do Sejmu zapraszamy! 

Najwięcej polityków licytuje jednak oprowadzanie po zakładzie pracy. Wycieczki po Sejmie urządza m.in. Urszula Pasławska (1 425 zł), Janusz Cichoń (325 zł), Paweł Kowal (5 800 zł), Krzysztof Gawkowski (1 400 zł) czy Grzegorz Schetyna (800 zł). -  Najpierw kawa w moim gabinecie, potem spacer po Parlamencie, podczas którego opowiem o faktach znanych i nieznanych, a na koniec obiad w Restauracji Sejmowej - wabi licytantów Schetyna. 

Krok dalej idzie posłanka Monika Falej, która proponuje... zostanie "posłem/posłanką na jeden dzień"! - Przedmiotem licytacji jest jeden dzień w Sejmie RP wraz z Posłanką, z możliwością wejścia na komisje, zespoły po wcześniejszym ustaleniu terminu, kiedy się one odbywają. Będzie też możliwość popracować nad dokumentami jakie otrzymujemy na posiedzenie, w tym zaproponowanie uwag. Dodatkowo będzie możliwość zjedzenia obiadu w restauracji samoobsługowej w Sejmie - zachęca ogłoszenie. 

Wszystkie aukcje z okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do obejrzenia na Allegro! 

SIEMA!

CZYTAJ WIĘCEJ:

>>>Wojewódzki przekazał fanty na WOŚP. Cena ZWALA Z NÓG!

>>>WOŚP 2022. Uwaga na oszustów! O czym warto pamiętać? Policja przestrzega

>>>WOŚP 2022. Ile zebrano? Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku bije kolejny rekord zebranych pieniędzy

Wrzucili Owsiakowi do puszki WOŚP 20 tys. złotych. UPYCHALI KASĘ na środku Krupówek
Sonda
WOŚP 2023 - czy wesprzesz zbiórkę?
Nasi Partnerzy polecają