Hanna Gill-Piątek

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Hanna Gill-Piątek odchodzi z Polski 2050! Partia Hołowni się sypie

2023-02-08 11:58

Posłanka Hanna Gill-Piątek (49 l.) postanowiła opuścić szeregi Polski 2050. Swoją decyzję ogłosiła na konferencji prasowej. Polityczka, która do Sejmu dostała się z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jako przedstawicielka Wiosny, w ugrupowaniu stworzonym przez Szymona Hołownię była od września 2020 roku.

Szymon Hołownia zawarł pakt z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i Polska 2050 pójdzie do wyborów razem z Polskim Stronnictwem Ludowym. Nie jest wykluczone, że na listach znajdzie się także Porozumienie i AgroUnia. Hanna Gill-Piątek opuściła partię dzień po konferencji Hołowni i Kosiniaka-Kamysza. Podjęłam dziś trudną decyzję. Dziękuję wszystkim z którymi miałam zaszczyt budować @Polska2050 przez ostatnie 2,5 roku - napisała posłanka na Twitterze. Opublikowała także oświadczenie. - Jestem przekonana, co niejednokrotnie podkreślałam, że w nadchodzących wyborach po stronie opozycji  demokratycznej potrzebny jest przede wszystkim silny blok opozycji, zdolny do ostatecznego pokonania partii Jarosława Kaczyńskiego - czytamy.

Szymon Hołownia podziękował swojej byłej posłance. - Dziękujemy @HannaGillPiatek za dwa lata wspólnej pracy. Konsekwentnie w @PL_2050 budujemy nową politykę. Naszym celem jest obalenie wreszcie rządów PiS - napisał były prezenter "Mam talent".

Koło Parlamentarne Polska 2050 liczy teraz 6 posłów. Są to Michał Gramatyka, Paulina Hennig-Kloska, Joanna Mucha, Mirosław Suchoń, Paweł Zalewski i Tomasz Zimoch.

Kim jest Hanna Gill-Piątek?

Przypomnijmy, że Hanna Gill-Piątek związana była ze środowiskiem „Krytyki Politycznej”. W latach 2006 - 2018 była w Partii Zieloni. Potem przez dwa lata działała w Wiośnie Roberta Biedronia. W młodości studiowała grafikę i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz na Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest wnuczka profesor Ireny Grajewskiej (+64 l.). Była żona pisarza Tomasza Piątka. Ma syna Martyna i deklaruje się jako osoba biseksualna.

Sonda
Czy Hanna Gill-Piątek dobrze robi odchodząc z Polski 2050?
Express Biedrzyckiej - Hanna GILL-PIĄTEK
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany