Donald Tusk

i

Autor: MAREK KUDELSKI/SUPER EXPRESS

Lider PO nie będzie zadowolony

Fatalne wieści dla Donalda Tuska. Czar prysł, najnowszy sondaż pokazuje brutalną prawdę

2023-07-21 20:41

Lider PO Donald Tusk nie ustaje w swoich starań, by zachęcić jak największą ilość wyborców do głosowania na jego partię. Wygląda na to, że po chwilowym wzroście poparcia po wielkim marszu opozycji 4 czerwca, mniej osób chce oddać swój głos na tę opcję.

Donald Tusk niewątpliwie odniósł sukces organizując wielkie marsz opozycji 4 czerwca, który cieszył się dużą frekwencją. Krótko po marszu sondaże pokazywały, że KO udało się osiągnąć ponad 30 proc. poparcia. Jak się okazuje w sondażu IBRiS przeprowadzonym dla Onetu, czar prysł i partia znów osiągnęła poziom poparcia sprzed marszu.

Pierwsze miejsce w badaniu zajmuje Zjednoczona Prawica, na którą chce głosować 33,3 proc. Drugie miejsce zajmuje zaś KO z wynikiem 27,6 proc, notując spadek o 2,5 punkty proc. w porównaniu do badania przeprowadzonego w czerwcu. Podium zamyka Konfederacja, którą wskazało 13 proc. respondentów. Trzecia Droga może liczyć na 10,3 proc. głosów, a Nowa Lewica na 9.9 proc. poparcia. Z kolei 5,9 proc. ankietowanych nie wiedziało, na kogo oddać swój głos.

W sondażu zapytano także, czy Polacy chcą wziąć udział w wyborach. 49,3 proc. osób przyznało, że tak. W  badaniu przeprowadzonym w czerwcu było to 59,9 proc.

Jak widać przed politykami wszystkich frakcji jeszcze długa droga, zwłaszcza ku temu, by zachęcić Polaków do pójścia do urn wyborczych.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Express Biedrzyckiej - Bogusław GRABOWSKI, Ewa PIETRZYK-ZIENIEWICZ, Mirosław OCZKOŚ RUNDA 3
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany