Express Biedrzyckiej

Ekspert od Europy Wschodniej Adam Balcer wprost: Niemcy stały się głównym tematem polskiej polityki wenętrznej

2022-11-29 12:26

Ekspert Adam Balcer z Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego. Znawca ocenił to, jak wyglądają obecnie relacje Polski z Niemcami, ale nie tylko. Wszystko to w kontekście wojny na Ukaranie.

Ekspert został zapytany o to, jakie mogą być konsekwencje słów Jarosława Kaczyńskiego dotyczące tego, że jeśli będą rosyjskie rakiety, to dotychczasowa postawa Niemiec nie daje podstaw, by sądzić że zdobędą się na ingerencję, by strzelać do rakiet rosyjskich. Balcer ocenił, że obecnie relacje z Niemcami są obecnie najgorsze od lat, a mogą się jeszcze pogorszyć w kolejnym roku, bo Niemcy będą tematem w kampanii wyborczej: - Powstał przekaz ze strony partii rządzącej, że UE jest zdominowana przez Niemcy, że Niemcy są sojusznikami Rosji, tu mamy historię o dwóch wrogach, a do tego, że Niemcy chcą zdominować Polskę. (...) Czy relacje będą grosze? To co teraz się dzieje, to kaszka z mleczkiem - stwierdził ponuro. Czy w takim razie będzie jakaś odpowiedź na słowa Kaczyńskiego? - Problem jest taki, my musimy mówić: powinniście dać więcej broni etc. Tylko pytanie, czy sens jest w tym, co robi nasza opozycja, nie cała, czy ważniejsza jest ta wojna czy ta, która skończyła się lata temu. Jakie jeszcze tematy zostały poruszone w czasie rozmowy? Sprawdźcie! 

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany