Sejm

i

Autor: Wikipedia

Dlaczego to zrobił?

Dziwne zachowanie Kosiniaka-Kamysza w Sejmie. Kamery wszystko nagrały

2023-06-14 9:28

W Sejmie 13 czerwca rozpoczęło się 4-dniowe obradowanie, podczas którego politycy poruszą wiele ważnych tematów. Podczas pierwszego dnia kamery sejmowe uchwyciły dość dziwne zachowanie lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Dlaczego to zrobił? Polityk gęsto się tłumaczył.

Podczas sejmowych posiedzeń poruszane są nie tylko tematy ściśle związane z polityką. Dla przykładu 13 czerwca Katarzyna Kotula z Lewicy poprosiła kolegów na sali plenarnej, by minutą ciszy uczcić kobiety, które marły z powodu odmówienia im aborcji na czas. Temat powrócił po tragedii 33-letniej Doroty z Bochni. Kobieta trafiła do szpitala w Nowym Targu, gdzie zmarła wskutek wstrząsu septycznego. Z badania USG wynikało z kolei, że jej płód obumarł kilka godzin wcześniej, lekarze jednak nie zdecydowali się na przeprowadzenie aborcji.

- Iza, Justyna, Agnieszka, Ania, Dorota. One wszystkie nie żyją. One wszystkie umarły przez was, bo wprowadziliście do szpitali swoją ideologię. I to wy ponosicie odpowiedzialność za te śmierci. [...] Przestańcie nas zabijać! Przestańcie zabijać kobiety – apelowała z mównicy Katarzyna Kotula.

Następnie posłanka poprosiła o uczczenie ich minutą ciszy. Na nagraniu z sejmowych kamer widać, że zdecydowana większość posłów opozycji wstała, na miejscach zostali zaś politycy PiS i Konfederacji. Uwagę zwróciło także zachowanie Władysława Kosiniaka-Kamysza, który wstał, ale zaraz potem usiadł. To dość dziwne, bowiem nie pozwala ustalić, czy lider PSL zgadza się z postulatem Katarzyny Kotuli czy też raczej podziela zdanie obozu rządzącego. Sam Kosiniak-Kamysz został zapytany o swoje zachowanie przez Konrada Piaseckiego w "Rozmowie Piaseckiego". Szef PSL wytłumaczył, że: - Wstałem. Myślałem, że ta minuta ciszy będzie symboliczna i będzie trwała krócej. Oddałem szacunek. Jeśli to było niewystarczające, to dłużej i lepiej zrobili to inni posłowie PSL.   

Sonda
Czy aborcja w przypadku zagrożenia życia matki powinna być legalna w Polsce?
Wieczorny Express - Maciej WĄSIK