Tomasz Zimoch, Maciej Wróbel, Natalia Żyto startują do sejmu

i

Autor: Artur Hojny/Super Express; Artur Szczepanski/REPORTER; Oleg Marusic/REPORTER

Listy wyborcze

Dziennikarze na listach wyborczych. Były reporter "Wiadomości" TVP startuje z KO!

2023-09-11 10:19

W wyborach 2023 startują też dziennikarze i publicyści. Wiadomo, że o miejsce w Sejmie chce powalczyć Bogusław Wołoszański, ale nie tylko. Posłami chcą zostać Agata Diduszko-Zyglewska, Jacek Dehnel czy Piotr Gadzinowski, a także były reporter "Wiadomości" TVP Maciej Wróbel.

Wybory parlamentarne 2023. Byli dziennikarze znani z TVP na listach wyborczych: jeden z Lewicy, drugi z KO

Znane są już listy wyborcze w wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu. Wśród chętnych do zostania parlamentarzystą znaleźli się też dziennikarze i publicyści. Wiadomo, że posłem chce zostać znany historyk, ale też popularyzator historii oraz autor programu "Sensacje XX wieku" Bogusław Wołoszański. Ponownie posłem chce zostać dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch, startuje z Trzeciej Drogi, choć do Sejmu wszedł z KO. Do Sejmu startuje też znany pisarz i publicysta Jacek Dehnel, który przed laty prowadził w TVP program "ŁOSssKOT" wraz z Tymonem Tymańskim i Maciejem Chmielem, jet kandydatem Lewicy. Inny dziennikarz zawiązany kiedyś z TVP to Maciej Wróbel, startuje z Olsztyna jako kandydat KO. W telewizji publicznej pracował w latach 2006-2016, był m.in. prezenterem i reporterem "Wiadomości" i prowadzącym programy w TVP Info.

Dziennikarki chcą do Sejmu: rzeczniczka Agrounii i publicystka portalu rolniczego

Jeśli chodzi o dziennikarki i publicystki, to do Sejmu chce się dostać Ewa Zajączkowska-Hernik, która w swojej karierze związana była z serwisami wSensie.tv i SwiatRolnika.info, publicystka startuje z Konfederacji w okręgu radomskim. Natomiast z listy Agrounii staruje była reporterka radia Zet Natalia Żyto, a od kilku lat rzeczniczka Agrounii. Z listy Lewicy startują  natomiast Agata Diduszko-Zyglewska komentatorka "Gazety Wyborczej" i TOK Fm, a także Piotr Gadzinowski, który był naczelnym "Dziennika Trybuna", a także był związany z tygodnikiem "Nie".

Quiz. Pamiętasz te piosenki wyborcze? Komplet punktów dla fanów muzyki

Pytanie 1 z 8
Zacznimy od czego prostego. Piosenka zespołu TOP-ONE "Ole Olek" zaczyna się od słów:
Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_SIEWIERSKA-CHMAJ, GRABOWSKI, CHWEDORUK _RUNDA 3
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany