Donald Tusk, Andrzej Duda

i

Autor: ART SERVICE, Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Donald Tusk, Andrzej Duda

Jest jedno ale

Duda wygrywa z Tuskiem. Spora przewaga

2023-06-24 14:10

Zarówno Andrzej Duda jak i Donald Tusk to jedni z najważniejszych polityków w Polsce. Wydawało się, że obaj staną w wyścigu o Pałac Prezydencki, ale ostatecznie były premier nie wystartował w wyborach. Zarówno prezydent jak i lider opozycji są bardzo popularni w mediach społecznościowych.

Donald Tusk w 2005 roku poniósł bolesną porażkę i przegrał wybory prezydenckie w 2005 roku z Lechem Kaczyńskim. Jednak już dwa lata później - w 2007 roku - Platforma Obywatelska wygrała wybory parlamentarne, a jej lider został premierem. W 2011 roku ponownie poprowadził swoją partię do zwycięstwa, a trzy lata później został nominowany na szefa Rady Europejskiej. Z kolei Andrzej Duda był posłem i europosłem, a w 2015 roku, wbrew sondażom i przewidywaniom, wygrał z Bronisławem Komorowskim wybory prezydenckie. Pięć lat później udało mu się pokonać Rafała Trzaskowskiego i rozpoczął swoją drugą kadencję, choć wiele wskazywało na to, że rywalem Andrzeja Dudy będzie właśnie Donald Tusk. Były premier jednak nie zdecydował się na wystartowanie w wyborach w 2020 roku.

Obaj, jako jedni z najważniejszych polityków w kraju, są bardzo aktywni w mediach społecznościowych. Co ciekawe, Andrzej Duda ma nieco więcej followersów na Twitterze - prezydenta obserwuje 1,8 miliona użytkowników. Donald Tusk ma o 200 tysięcy mniej followersów, ale trzeba pamiętać o tym, że Andrzej Duda dołączył do Twittera w październiku w 2010 roku, a Donald Tusk we wrześniu w 2011 roku.

Komentery EXPTRA - wyborcy PiSu nienawidza Tuska
Sonda
Czy ustawa ds. komisji badania rosyjskich wpływów w Polsce ma wyeliminować Donalda Tuska z wyborów?