Donald Tusk

i

Autor: Shutterstock

WOW

Donald Tusk w TVP? Polacy zadecydowali, jednoznaczne wyniki sondażu

2023-10-03 10:23

Lider PO Donald Tusk jest jednym z najważniejszych polityków opozycji, a mimo to raczej nie często można go zobaczyć w mediach czy poznać jego wypowiedzi w wywiadach. Szczególnie rzadko jest gościem TVP. Czy wyborcy chcieliby go zobaczyć w tej stacji? Wyniki sondażu mówią jedno.

Donald Tusk jest ostatnio bardzo aktywny. Często spotyka się z wyborcami, a niedawno przemawiał i szedł na czele Marszu Miliona Serc w Warszawie. Mimo to rzadko decyduje się na wystąpienie w mediach. Czy w czasie trwającej kampanii wyborczej powinien się pojawić się w  jednej z najpopularniejszych stacji telewizyjnych czyli w TVP?

W najnowszym sondażu United Surveys przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski zapytano Polaków, czy lider PO powinien zostać zaproszony do „Gościa Wydarzeń” w TVP. Odpowiedzi były zdumiewająco jednoznaczne. 68,6 proc. uznało, że tak. Przeciwnego zdania było 13,8 respondentów. Z kolei 17,7 proc badanych nie wyraziło swojego zdania.

Jak rozkładały się głosy wśród elektoratów poszczególnych partii? 73 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy chciałoby, by Donald Tusk pojawił się w TVP. 17 proc. nie chce takiego rozwiązania, a 10 proc. nie ma zdania na ten temat.

Z kolei 72 proc. elektoratu opozycji uważa zaproszenie lidera PO do „Gościa Wiadomości” za dobry pomysł. Inaczej uważa 18 proc. badanych, a 10 proc. nie wie. Wśród wyborców niezdecydowanych, 28 proc. chciałoby zobaczyć Donalda Tuska w TVP, 13 proc. nie, a 69 proc. jest niezdecydowane.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
P. ZGORZELSKI: WYOBRAŻAM SOBIE, ŻE PSL ODDA KOŁODZIEJCZAKOWI RESORT ROLNICTWA
Nasi Partnerzy polecają