Donald Tusk

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Donald Tusk nazywa się inaczej! Oto jego prawdziwe imię. Ma je po dziadku

2023-12-11 18:58

Donald Tusk jest w polityce od lat i każdemu wydaje się, że o byłym premierze i wybranym właśnie przez Sejm, wie dosłownie wszystko! Jednak może to być złudne. Bo z pewnością niewiele osób kojarzy, że Tusk ma jeszcze drugie imię. Dostał je po dziadku. Jednak nawet na oficjalnej stronie PO, trudno znaleźć w biografii Tuska oba imiona. Jak brzmi drugie imię Donalda Tuska? Wiemy!

Donald Tusk to polityk z ogromnym doświadczeniem. Był premierem polskiego rządu, pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Europejskiej, a w zeszłym roku powrócił do polskiej polityki i znów stanął na czele Platformy Obywatelskiej. Tusk jest zdecydowanie jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych polityków w kraju. Jednak czy Polacy wiedzą o nim wszystko? Z pewnością nie! Raczej mało znanym faktem jest to, że Donald Tusk ma dwa imiona. Już pierwsze z nich budzi zainteresowanie, w końcu w Polsce nie ma tak wielu Donaldów. Skąd takie imię? Tusk otrzymał je po swoim ojcu, również Donaldzie, który zmarł, gdy przyszyły premier chodził jeszcze do podstawówki. Ojciec Tuska był stolarzem.

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" polityk wspominał, że ojca się bał, bo był człowiekiem surowym i potrafił uderzyć: - Ojca się bałem, lał mnie. Standardowe to nie było. Nie powiem, że z dobrym efektem, bo przemoc nigdy nie daje dobrych efektów. Wszyscy moi koledzy dostawali, ale mój ojciec może bił trochę częściej i mocniej. Jedyny dzień, kiedy starał się być łagodniejszy, to Wigilia, ale i tak mu nie wychodziło - mówił w wywiadzie.  Drugie imię Donalda Tuska to Franciszek. Polityk dostał je po dziadku, Franciszku Dawidowskim. 

SPRAWDŹ TEŻ>>>>Tak naprawdę brzmi imię i nazwisko Moniki Olejnik. Mało kto o tym wie! Zaskoczenie gwarantowane

Poniżej zobaczycie galerię zdjęć, jak mieszka Donald Tusk:

Sonda
Wiedziałeś, że Donald Tusk ma dwa imiona?
Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Apeluję do Tuska o rozmowy programowe
Listen on Spreaker.