Pani Joanna

i

Autor: Małopolska Policja/print screen facebook.com/events "Nigdy nie będziesz szła sama. Solidarnie z Joanną" Łukasz Kmita staje w obronie policji. Według wojewody nagonka na służby może doprowadzić do "erozji struktur państwa"

Sprawa pani Joanny

Demonstracje solidarnościowe z panią Joanną. "Byłam zaszczutym zwierzęciem"

2023-07-25 19:24

We wtorek, 25 lipca, o godzinie 18:00 w największych polskich miastach rozpoczęły się demonstracje związane z historią pani Joanny z Krakowa. Wydarzenia te odbywają się przed komisariatami policji pod hasłem "Solidarnie z Joanną". Główny protest został zorganizowany w Krakowie, gdzie na początku manifestacji głos zabrała sama pani Joanna.

W emocjonalnym przemówieniu opowiedziała ona o nieprzyjemnych wydarzeniach, które miały miejsce po tym, jak skontaktowała się ze swoją lekarką. Opisywała swój pobyt w szpitalu oraz traktowanie przez policję. "Kazali mi rozebrać się do naga, wykonywać różne niepokojące pozycje, jak kucać czy robić przysiady, a nawet kaszleć. Wyraźnie poczułam, że to było upokarzające. Pytali mnie również o mój telefon, więc to miało jakiś związek z tym incydentem" - mówiła.

Pani Joanna wyznała, że niechętnie poddała się takim żądaniom, ale została zmuszona przez strach ze względu na groźby, że telefon zostanie jej zabrany. "W końcu rozebrałam się do naga, z wyjątkiem majtek, które postanowiłam zachować, ponieważ miałam brudną podpaskę z powodu krwawienia. W tamtej chwili poczułam się traktowana jak pozbawiony godności istoty, jak zaszczute zwierzę" - powiedziała z żalem.

Ponadto, pani Joanna zwróciła uwagę na trudną sytuację wielu osób, które również mogą potrzebować wsparcia w podobnych okolicznościach. "Są ludzie, którzy potrzebują wsparcia i zrozumienia. Często żyją oni w mniejszych miejscowościach, na wsiach, gdzie wciąż panuje silny konserwatywny kontekst. Ludzie ci nie śmią nawet pomyśleć, że posiadanie ciała czy zakrwawiona podpaska nie powinny być źródłem wstydu" - kontynuowała swoje przemówienie zdecydowanie.

Sonda
Czy aborcja powinna być całkowicie zakazana?
Sławomir Mentzen – najmocniejsze pytania widzów: likwidacja ZUS, aborcja, religia w szkołach, dostęp do broni, rewolucja w emeryturach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany