Przemysław Czarnek

i

Autor: ART SERVICE Przemysław Czarnek

Dechrystianizacja Polski?

Czarnek ostrzega przed opozycją: Czeka nas prześladowanie chrześcijan

2022-12-20 9:00

Minister edukacji i nauki goszcząc w TVP Info przestrzegał widzów przed wygraną opozycji w wyborach. Jego zdaniem jeśli by to nastąpiło, Polskę czeka dechrystianizacja i prześladowanie chrześcijan. Przemysław Czarnek mówił także, że katolicy odzierani byliby ze swoich praw, gdyby do władzy doszło lewactwo.

– Katolicy byliby nie „opiłowywani” z przywilejów, ale odzierani z praw, które mają w wolnym, demokratycznym państwie - ocenił Przemysław Czarnek. Jeśli do władzy doszedłby obóz Donalda Tuska, jego zdaniem Polska wkroczyłaby na drogę dechrystianizacji. – Taki jest program lewactwa europejskiego, a oni to lewactwo europejskie reprezentują. Lewactwo europejskie może wynarodowić narody europejskie, w tym Polskę, tylko wówczas, kiedy odetnie ich od korzeni chrześcijańskich. Europa niechrześcijańska nie będzie już Europą taką, jaką znaliśmy. Najpierw będzie Europą pustki, a później będzie wypełniona przez inne, obce cywilizacje (…) np. cywilizację muzułmańską – powiedział w TVP INFO. 

Przemysław Czarnek zaatakował media prywatne

 – Każdego dnia, jeśli się włączy Onet czy WP, jest jakiś paskudny atak na seminaria duchowne, na księży, wyciąganie, na podstawie jednego przypadku, wniosków co do całości. To jest program dechrystianizacji – zauważył minister.  Zdaniem Czarnka może nas czekać droga Hiszpanii.  –Dlatego, że jeżeli oni sobie policzyli w różnego rodzaju sondażach, które na pewno mają na własny użytek, że opłaca im się atakować Kościół, to znaczy, że gdyby wygrali te wybory w przyszłym roku, to mielibyśmy do czynienia z zapateryzmem, tylko na skalę jeszcze większą niż w Hiszpanii po zwycięstwie (José Luisa Rodrígueza – PAP) Zapatero dwadzieścia lat temu. To by oznaczało prześladowanie chrześcijan na dużą skalę – ocenił. – Widać takie sondaże im wyszły, że mogą wygrać bez programu wyborczego jakiegokolwiek, tylko w ten sposób, że mogą się jakoś odróżnić. Odróżniają się bo walczą z Kościołem, z chrześcijaństwem, z katolicyzmem – powiedział. – Kiedy przyjdą zniszczyć naród, zaczną od Kościoła, bo Kościół jest siłą tego narodu. De facto opozycja, walcząc z Kościołem, walczy z narodem polskim, walczy z polskością, bo nie ma polskości bez chrześcijaństwa – stwierdził gość TVP Info.

Pokazali zdjęcie Przemysława Czarnka z żoną. "Przyszła para prezydencka". Jest awantura!

Sonda
Czy Przemysław Czarnek jest odpowiednią osobą na stanowisku ministra edukacji?
Minister Czarnek wprost skomentował doniesienia o "premii" dla piłkarzy: Zasłużyli na pochwałę, ale 30 mln to byłby jednak, przepraszam, ale skandal