Przemysław Czarnek

i

Autor: SUPER EXPRESS Szkolna toaleta postrachem polskiej prawicy. Minister Czarnek grzmi: To szaleństwo neomarksizmu

Awantura murowana

Co z lekcjami religii w szkołach? Szokujące słowa Przemysława Czarnka. Pojechał grubo

2023-01-05 11:05

Przemysław Czarnek nawet w PiS uchodzi za ultrakatolika. Jego wypowiedzi nieraz sprawiały, że włoś jeżył się na głowie tym bardziej umiarkowanym politykom partii Jarosława Kaczyńskiego. Minister edukacji i nauki w najnowszym wywiadzie odniósł się do postulatu wycofania lekcji religii ze szkół. Słowa Przemysława Czarnka szokują!

Coraz więcej uczniów rezygnuje z udziału w lekcjach religii. Do tego samorządy regularnie się buntują i często wprost mówią, że nie chcą współfinansować szkolnej katechezy. Wycofania religii ze szkół coraz mocniej domaga się Lewica. A co na to Przemysław Czarnek? Minister edukacji i nauki ostro zaatakował przeciwników politycznych. Jego słowa oburzą wiele osób. - To stały postulat lewicy, zrealizowany w okresie PRL-u przez ich ojców i dziadków albo przez nich samych. To jest totalitaryzm marksistowski. Marksizm nie znosi wolności religijnej. Marksizm walczy z religią, marksizm walczy z życiem duchowym, marksizm jest totalitarny i nie znosi wolności słowa. Tacy są również dzisiaj funkcjonariusze lewicy - wypalił Przemysław Czarnek w Radiu Gdańsk. - Totalitarne zapędy są wyrażone też w tego rodzaju hasłach, jak wyrzucenie religii ze szkół. To, że ktoś chce się uczyć religii w szkołach, nie ma dla nich najmniejszego znaczenia. Albo jest się po ich stronie, albo wcale - dodał. 

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia Przemysława Czarnka z żoną. Ma niesamowitą urodę

Sonda
Czy lekcje religii powinny odbywać się w szkołach?
Minister Czarnek wprost skomentował doniesienia o "premii" dla piłkarzy: Zasłużyli na pochwałę, ale 30 mln to byłby jednak, przepraszam, ale skandal