Ależ to budzi emocje

Chcą postawić wielki pomnik Leszkowi Balcerowiczowi! Wybuchła wielka awantura

2022-12-28 14:15

Leszek Balcerowicz to jeden z najważniejszych polskich polityków po roku 1989. Słynny "Plan Balcerowicza" do dziś jest przedmiotem gorących dyskusji. Do wielkich zwolenników profesora zalicza się Tomasz Lis. Mało tego, były dziennikarz TVP, TVN i Polsatu uważa, że Leszkowi Balcerowiczowi należy się pomnik! I nie jest w tym odosobniony. Z drugiej strony jest jednak potężna grupa przeciwników polityki byłego wicepremiera i "Planu Balcerowicza". Pomysł postawienia pomnika wywołał wielką awanturę.

Tomasz Lis zachwala Plan Balcerowicza

Leszek Balcerowicz to postać, której starszym czytelnikom przedstawiać nie trzeba. Młodsi natomiast mogą nie pamiętać wielkich emocji związanych z wprowadzeniem przełomowego dla polskiej gospodarki "Planu Balcerowicza". Reformę byłego wicepremiera popierał m.in. Jarosław Kaczyński. Po latach jednak ocenią ją dość powściągliwie. - Reforma Balcerowicza załatwiła pewne sprawy, przywrócono prawdziwy pieniądz, stworzono banki, giełdę, ale cena, która została zapłacona za tę reformę, była nieporównanie większa niż to było konieczne - ocenił prezes PiS na spotkaniu w Pabianicach. Wielkim entuzjastą działań Leszka Balcerowicza ciągle jest natomiast Tomasz Lis, który wspomniał jego reformę na Twitterze. - 33 lata temu sejm uchwalił plan Balcerowicza. Zapewnił on Polsce, dzięki kontynuacji w zasadniczych zrębach przez kolejne ekipy, okres najbardziej dynamicznego rozwoju gospodarczego w historii państwa i narodu. Balcerowiczowi należy się za to wielki pomnik -  stwierdził dziennikarz.

Wielka awantura o Leszka Balcerowicza

Wpis Tomasza Lisa wywołał burzę. Na Twitterze wybuchła prawdziwa awantura! - Chyba pomnik z betonowymi kajdanami - tak ripostował prezenterowi Dawid Dobrogowski z Lewicy. - Niech Pan wskaże choć jednego poważnego ekonomistę, który dzisiaj pochwali plan Balcerowicza. Jednego - wtórował jeden z internautów. - Kosztem upadłości i sprzedaży majątku za grosze. Taka to była prywatyzacja - dodał kolejny użytkownik Twittera. Zwolenników Leszka Balcerowicza jednak nie brakuje. - Prawda, ale jak czytam komentarze pod tym twittem, to się dziwię, ilu jest wrogów wolności i kto tym ludziom zrobił wodę z mózgu? System edukacji? - pytał jeden z nich. 

A wy uważacie, że Leszkowi Balcerowiczowi należy postawić pomnik? Zapraszamy do głosowania w naszej sondzie

W naszej galerii prezentujemy, jak zmienił się Leszek Balcerowicza od czasu przyjęcia "Planu Balcerowicza"

Sonda
Czy Leszek Balcerowicz zasłużył na pomnik?
Express Biedrzyckiej - prof. Leszek Balcerowicz - Mamy najgorsze kombinacje negatywnych czynników ekonomicznych po 1989 roku

Drobni przedsiębiorcy są na skraju wyczerpania?

Posłuchaj, jak sytuację małych i średnich firm ocenia lider Polski 2050.

Listen on Spreaker.