Na taką informację czekali kierowcy! Czeka nas duża obniżka paliwa

i

Autor: pixabay.com Na taką informację czekali kierowcy! Czeka nas duża obniżka paliwa

Drożyzna na stacjach

Cena benzyny zaczęły spadać. Ekspert ma dobrą wiadomość

Kierowcy odczuli małą ulgę. Jeszcze niedawno benzyna 95 kosztowała prawie 8 zł za litr, ale w drugim tygodniu sierpnia stawki spadły i można dziś spotkać na stacjach paliwo za mniej niż 7 zł. Jak wskazują w rozmowie z nami eksperci, obniżki cen powinny się utrzymać.

Paliwo poniżej 7 zł za litr

Trwająca rosyjska inwazja na Ukrainę spowodowała duży wzrost cen surowców energetycznych, w tym paliw. Wysokie ceny benzyny i diesla sprawiły, że zdrożało praktycznie wszystko, bo wzrosły koszty transportu. Kierowcy zaczynali się już powoli przyzwyczajać do rekordowej stawki prawie 8 zł za litr benzyny, ale odwiedzając dziś stacje, zauważą pozytywną zmianę: cena benzyny spadła poniżej 7 zł. Podobna obniżka dotyczy również oleju napędowego, który jest tańszy i kosztuje przeciętnie 7,13 zł za litr.

Prezes NBP prof. Adam Glapiński dla „SE”: Średnioroczna inflacja w przyszłym roku pozostanie podwyższona

Tak mieszka Jerzy Borowczak poseł Koalicji Obywatelskiej

Spadki powinny się utrzymać

– Przez cały tydzień cena ropy utrzymuje się poniżej 100 dol. za baryłkę, a dawno z taką sytuacją już nie mieliśmy do czynienia. Wydaje się, że najbliższe tygodnie to będzie kontynuacja spadków. Na stacjach już pojawiają się ceny w granicach 6,70 zł za benzynę. Jeszcze kilka, kilkanaście groszy spadku jest w kolejnych dniach możliwe – informuje Grzegorz Maziak, analityk rynku paliw E-petrol.pl. – W najbliższych tygodniach wydaje się, że ten trend spadkowy może nie będzie już taki szybki, ale jest nadzieja, że ceny na niższych poziomach się ustabilizują, bo cały czas nie widzimy, by ropa mocno drożała.

Sonda
Czyja ekipa lepiej poradziłaby sobie z inflacją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE