Kim jest Bogna Janke?

i

Autor: Krzysztof Gumul/KPRP

Dobre wieści

Była minister z kancelarii Dudy, Bogna Janke, zostanie ambasadorką w Brazylii

2023-07-21 11:11

Była minister z kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, Bogna Janke, będzie miała nową rolę. Kobieta zostanie ambasadorem w Brazylii. Wcześniej, zanim trafiła do KPRP była dziennikarką.

Portal i.pl dowiedział się, że Bogna Janke ma zostać ambasadorem w Brazylii. Wcześniej ambasadorem był tam Jakub Skiba, który został odwołany z tej funkcji w styczniu 2023 roku. Janke w maju 2022 roku pożegnała się z kancelarią prezydenta, w której pracowała od 2021 roku: - To mój ostatni dzień pracy w Kancelarii Prezydenta. Odchodzę do innych zadań. Serdecznie dziękuję Prezydentowi, Pierwszej Damie, szefowej KPRP, Ministrom, Doradcom i Pracownikom za współpracę - napisała wówczas Janke. We wpisie, w którym podsumowała swoją pracę pisząc: - - Do prezydenta Andrzeja Dudy zgłosiłam się na początku 2021 roku z propozycją pokierowania biurem prasowym Kancelarii. Przedstawiłam diagnozę, którą Pan Prezydent ocenił jako trafną i poprosił o przygotowanie propozycji zmian. Zadanie wykonałam, zostałam powołana jednak nie do obsługi medialnej, ale do spraw społecznych. Tematami społecznymi zajmowałam się dotychczas bardziej z pasji niż zawodowo. Jednak szybko mnie one wciągnęły; społecznie angażowałam się od dziecka, od opieki nad bezdomnymi zwierzętami, przez pracę w samorządach szkolnych i studenckich, wolontariat, własną fundację, po portal blogowy założony dla dobra wspólnego, jakim jest wolność słowa - opisała Bogna Janke. 

Kim jest Bogna Janke? 

Bogna Janke jest dziennikarką i przedsiębiorcą, była związana z takimi stacjami jak TVP i TVN24. Była zatrudniona w Polskiej Agencji Prasowej, a w latach 2001-2003 była wydawcą „Gazeta Południa”, tygodnika ukazującego się w powiecie piaseczyńskim. W 2013 kandydowała z komisji lokalnej do rady powiatu piaseczyńskiego, nie odniosła jednak sukcesu. Była także fundatorem i prezesem Fundacji Warszawskie Szpitale Polowe, której celem jest stworzenie Muzeum Szpitali Polowych. Miałoby upamiętniać działalność służby zdrowia w okresie Powstania Warszawskiego. Współpracowała także z Fundacją Świętego Mikołaja. Prywatnie jest żoną znanego dziennikarza Igora Janke.

Andrzej Duda zdecydował ws. lex Tusk!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany