Kaczyński, Tusk

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Kaczyński, Tusk

sondaż dla „Super Expressu"

Co wyborcy PiS i KO myślą o Kaczyńskim i Tusku? Sondaże ukazują całą prawdę!

2023-07-12 5:15

Czy PiS i KO miałyby szanse na wygraną w wyborach bez swoich liderów, czyli Jarosława Kaczyńskiego (74 .) i Donalda Tuska (66 l.)? - Instytut Badań Pollster na zlecenie „SE” zapytał o to wyborców Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej. Okazuje się, że przyszłości bez Kaczyńskiego nie wyobraża sobie 73 proc. wyborców PiS, a bez Tuska aż 91 proc. głosujących na KO. 

Tusk i Kaczyński rządzą od lat

PiS i PO funkcjonują na scenie politycznej już od mniej więcej 20 lat. - Rządzą nimi od początku ci sami liderzy. Nic dziwnego, że ci politycy są kojarzeni z partiami i wyborcy nie wyobrażają sobie bez nich wygranej – komentuje politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Rafał Chwedoruk (54 l.). Bez prezesa PiS wygranej Zjednoczonej Prawicy nie wyobraża sobie 73 proc. wyborców tej partii. Z kolei bez Donalda Tyska w wygraną KO nie wierzy 91 proc. zwolenników tego ugrupowania – wynika z sondażu „SE”.

Jarosław Kaczyński zapowiada podniesienie 800 plus: W przyszłości ta suma będzie podwyższona

Parte wodzowskie przeciwieństwem demokracji

Czy partie skazane są na tych samych liderów? - Mamy czas partii wodzowskich. Liderzy dobierają sobie wykonawców, a eliminują partnerów, czyli konkurentów – tłumaczy politolog Kazimierz Kik (76 l.). - Co ciekawe, ci liderzy mają duże poparcie swojego środowiska, a jednocześnie negatywny elektorat i żaden nie wygrałby wyborów prezydenckich - dodaje ekspert.  

Pacjenci nie muszą się już niepokoić o bezpłatne leki. Rząd ma zatwierdzić ustawę

Serek sondażowy Kaczyński

i

Autor: GRAFIKA SE Waldemar Kaczmarczyk
Serek sondażowy Tusk

i

Autor: GRAFIKA SE Waldemar Kaczmarczyk
Express Biedrzyckiej - Robert BIEDROŃ
Nasi Partnerzy polecają