Twój e-PIT

i

Autor: pixabay Jak złożyć zeznanie podatkowe, by nie paść ofiarą oszustów, nie mieć długów w skarbówce i nie płacić gigantycznych kar?

Cyberprzestępcy w natarciu

Atak hakerski na Ministerstwo Finansów! Będą kłopoty z rozliczeniem PIT-ów?

2023-02-28 8:50

Portal internetowy podatki.gov.pl należący do Ministerstwa Finansów został zablokowany przez hakierów - informuje RMF FM. To strona służąca m.in. do rozliczania PIT-ów, które obecnie polscy podatnicy wypełniają na potęgę.

Przez blokadę strony podatki.gov.pl nie można teraz rozliczyć PIT-a przez internet. Atak cyberprzestępców to także wielki kłopot dla firm i księgowych, którzy codziennie korzystają z tego portalu by rozliczać podatki czy ulgi. 

RMF FM informuje, że strona podatki.gov.pl została przeciążona. - Od kilku dni - zwłaszcza na rosyjskich portalach i komunikatorach - widać było namawianie się hakerów do tego, by uderzyć na niektóre polskie strony. Teraz, jak widać, udało się zablokować stronę podatkową i eksperci przypisują to Rosjanom - czytamy na rmf24.pl.

Trwają próba przywrócenia jej działania. Ministerstwo Finansów uspokaja, że tajemnice i zarobki polskich podatników pozostają niejawne, gdyż przestępcy nie zdobyli tych informacji.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany