Kwaśniewski, Marsz 4 czerwca

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express, Paweł Dąbrowski/Super Express Kwaśniewski, Marsz 4 czerwca

TYLKO U NAS

Aleksander Kwaśniewski o marszu opozycji. Mówi, co teraz jest najważniejsze

2023-06-07 13:25

Aleksander Kwaśniewski nie uczestniczył w niedzielnym marszu ulicami Warszawy (4 czerwca), ale mocno wspiera opozycję. Były prezydent nie ma wątpliwości, że to był wielki sukces, tych, którzy dążą do zmiany władzy, jednak przestrzega: - Nie wolno tego roztrwonić. Ma też konkretną radę dla opozycji: - To się musi wydarzyć jeszcze przed wakacjami - podkreśla w rozmowie z "Super Expressem".

Kwaśniewski o marszu opozycji. Co przewiduje? Ma jasne wskazówki

Aleksander Kwaśniewski, mimo że bezpośrednio nie uczestniczył w marszu opozycji 4 czerwca  dokładnie śledził te wydarzenia. Zresztą miał też relację z pierwszej ręki, bo na miejscu, w Warszawie była jego żona Jolanta Kwaśniewska i to ona przemaszerowała wraz z tłumami ulicami centrum stolicy. Były prezydent nie ma wątpliwości, że marsz był wielkim sukcesem opozycji. - W ludziach widać chęć walki - podkreśla w rozmowie z nami. 

Aleksander Kwaśniewski nie ma też złudzeń co do wspólnego startu opozycji. - Jeżeli Hołownia i Kosiniak-Kamysz nie chcą wspólnej listy, to jedziemy z trzema listami i przestańmy już o tym dyskutować. Obawiam się, że po takim udanym marszu, jak znowu zacznie się o tym rozmowa, to będzie wytracenie tego tempa i pozytywnych emocji,  jakie były na marszu - przestrzega.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski wskazuje konkrety. Oto, co musi zrobić opozycja

Były prezydent wskazuje inne ważne zadanie dla opozycji: - Przygotowujemy teraz program dla wspólnego rządu - radzi. I wskazuje konkretny czas, kiedy Polacy powinni go usłyszeć: - Jeżeli za miesiąc ugrupowania opozycyjne ogłoszą program dla wspólnego rządu, to będzie kolejny pozytywny krok naprzód. Jak podkreśla, sam marsz był ogromnym sukcesem. Pokazał, że jest siła i nadzieja na zmianę i ludzie w to uwierzyli. Teraz ważne jest, by nie wytracić tego dobrego nastroju wśród wyborców. 

- Zadania dla nowego rządu przedstawione jeszcze przed wakacjami - to jest teraz bardzo potrzebne opozycji - jasno wskazuje Kwaśniewski. - Liderzy opozycji powinni teraz stanąć i pokazać nam, że są w stanie wspólnie rządzić i jakie są główne punkty programowe na czas po wyborach - radzi były prezydent.

Marsz opozycji, Jolanta Kwaśniewska

i

Autor: Screen/Instagram Maja Ostaszewska
Sonda
Czy opozycja musi się zjednoczyć, aby wygrać?
Express Biedrzyckiej - Aleksander Kwaśniewski: Na dziś nie ma dialogu z Rosją. Ta wojna bedzie trwała lata
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają