Mamy zdjecia

Zbigniew Ziobro na zawodach strzeleckich! Padły ważne słowa

2023-09-21 14:06

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pojawił się w strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie w województwie podkarpackim. Polityk otworzył kolejną edycję zawodów strzeleckich "Łupkowskie Strzelby". Podczas przemowy padły ważne słowa.

Zbigniew Ziobro uroczyście rozpoczął tegoroczną edycję zawodów strzeleckich, które cieszą się szczególną popularnością wśród formacji mundurowych. Minister wygłosił przemówienie, w którym podkreślił ważną rolę wszystkich służb w dbaniu o bezpieczeństwo Polski.

- To dzięki wojsku, policji, Straży Granicznej, czy Służbie Więziennej, Polska jest bezpiecznym krajem. Niestety, dziś szargany jest honor i prestiż munduru. Pani Agnieszka Holland przygotowała film, który w sposób kłamliwy pokazuje żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ci młodzi ludzie służą Polsce i Polakom. Tymczasem przez panią Holland przedstawiani są jako bandyci i sadyści. My, jako obywatele,  jesteśmy im winni solidarność i wdzięczność – mówił.

Szef resortu sprawiedliwości mówił także o finansowym wsparciu dla rodzimych służb, a zwłaszcza Służby Więziennej. Została bowiem objęta dwoma programami modernizacyjnymi, w ramach których między innymi odbywa się tworzenie i rozbudowa zakładów karnych, poprawę warunków służby, a także szkolenia dla funkcjonariuszy Służby Więziennej.

- Chodzi o to, by także Służba Więzienna była przygotowana do obrony kraju – wyjaśnił minister.

Głos zabrał także dyrektor okręgowy SW w Rzeszowie płk. Krzysztof Kulczycki, który poinformował, że na infrastrukturę więziennictwa na Podkarpaciu przeznaczono od 2016 roku ponad 400 mln zł.

Budujemy i modernizujemy obiekty m.in. w Jaśle, Sanoku, Dębicy czy Chmielowie. Inwestycje poprawią warunki służby funkcjonariuszy, ale też zapewnią nowe miejsca pracy i przyczynią się do rozwoju regionu – stwierdził.

QUIZ. Czy ta wypowiedź polityka jest prawdziwa? Pytania dla śledzących "Wiadomości" i "Fakty"

Pytanie 1 z 12
Czy to prawdziwa wypowiedź Donalda Tuska: "Gdy widzę te pląsy u Rydzyka, to jestem dumny z Polski"
"Wieczorny Express". Zbigniew Ziobro
Nasi Partnerzy polecają