Wybory 2020. Druga tura. Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski

i

Autor: KPRP, TWITTER Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski

NOWY sondaż prezydencki: Trzaskowski czy Duda? MINIMALNA RÓŻNICA. Wybory 2020

2020-06-25 21:43

Sondaż prezydencki. Wszystko wskazuje na to, że walka o wybory 2020 nie skończy się na pierwszej turze – mimo tego, co pragnęliby politycy Prawa i Sprawiedliwości. Ostatni sondaż przed wyborami 2020 pokazuje jasno: największe szanse na wygraną 28 czerwca ma Andrzej Duda (48 l.), ale w drugiej turze wygrywa już Rafał Trzaskowski (48 l.)! Różnica jest jednak minimalna. Kluczowi będą kandydaci niezdecydowani. Pytanie kto powie "szach mat" 12 lipca 2020 wciąż pozostaje otwarte. Ostatni sondaż przed wyborami 2020 Pollster na zlecenie „Super Expressu”.

Sondaż prezydencki. Wybory 2020. W sztabach trwa wielka mobilizacja. Jednak od naszego poprzedniego badania tydzień temu, poparcie w I turze dla dwóch głównych kandydatów praktycznie się nie zmieniło. Duda oscyluje wokół 40 proc., Trzaskowski – 30 proc. - Druga tura jest raczej oczywista. Warto zauważyć, że sondaże niemal dokładnie odzwierciedlają poparcie partyjne. Wyborcy głosują na „swoich” – zauważa dr Mirosław Oczkoś (50 l.), politolog. - Sytuacja mogłaby się teoretycznie odmienić, przy bardzo niskiej frekwencji. To sprzyjałoby obecnemu prezydentowi – dodaje prof. Rafał Chwedoruk (51 l.).

WIĘCEJ NA TEMAT WYNIKÓW W PIERWSZEJ TURZE TU

Duda czy Trzaskowski? Na kogo zagłosowałbyś w II turze wyborów

i

Autor: Super Express Duda czy Trzaskowski? Na kogo zagłosowałbyś w II turze wyborów

Ale już w drugiej turze, 12 lipca, szykuje się naprawdę zacięta walka. Nasz sondaż pokazuje niewielką przewagę Trzaskowskiego nad Dudą. Na kandydata KO głos chciałoby oddać 46,48 proc. badanych. Na obecnego prezydenta wskazało zaś 44,83 proc. ankietowanych. Jednak ponad 8 proc. to niezdecydowani. Jak przyciągnąć wahających się wyborców?

ZOBACZ TEŻ: Ujawniamy tajemnicę Agaty Dudy. O tym nikt nie wiedział! WYBORY 2020

- Andrzej Duda powinien rozejrzeć się za osobami, dla których ważna jest skuteczność, nie szyld ideologiczny. Sztabowi może pomóc pakt z Konfederacją. Rafał Trzaskowski musi być bardziej wyrazisty, energetyczny, bo efekt świeżości mija. Musi też przekonać wyborców Szymona Hołowni – komentuje dr Oczkoś. - Sztaby powinny zidentyfikować, kto znajduje się w tych 8 procentach i trafić do tych osób z przekazem. W drugiej turze będzie się liczył każdy najmniejszy gest – mówi prof. Chwedoruk.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 24-25 czerwca 2020 roku na próbie 1059 dorosłych Polaków.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Mirosław Oczkoś, specjalista od wizerunku o kandydatach - kto nie radzi sobie z emocjami, a kto jest jak kaznodzieja? [Super Raport]
Wieczór wyborczy na SE.pl. Pierwsze wyniki, analizy ekspertów, relacje ze sztabów

i

Autor: SE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE