Donald Tusk Szymon Hołownia

i

Autor: Marcin Gadomski//Super Express, Łukasz Gągulski/Super Express Donald Tusk Szymon Hołownia

Niesamowite!

Wspaniała wiadomość dla Tuska, jeszcze lepsza dla Hołowni! Niebywała sytuacja

2023-12-01 13:33

Lider PO Donald Tusk i marszałek Sejmu Szymon Hołownia mają powód do świętowania! Wystarczy spojrzeć na wyniki sondażu zaufania do polityków, by wiedzieć, dlaczego. Oboje odnieśli niebywały sukces. Prezydent Andrzej Duda może im pozazdrościć!

Donald Tusk i Szymon Hołownia mogą się pochwalić nie byle jakim osiągnięciem. Trzeba przyznać, że takiej sytuacji od dawna nie było. W najnowszym sondażu IBRiS przeprowadzonym dla Onetu sprawdzono, jak wygląda obecnie zaufanie Polaków do polityków.

Pierwsze miejsce zajął marszałek Sejmu Szymon Hołownia z wynikiem 52,3 proc. niemal osiągając rekord w historii pomiarów. Zdetronizował także Andrzeja Dudę, który długo cieszył się największym zaufaniem Polaków. Drugie miejsce należy do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, któremu zaufanie zadeklarowało 47 proc.

Co ciekawe, podium zamyka Donald Tusk z wynikiem 43 proc. To wielki sukces lidera PO, bowiem we wcześniejszych badaniach zazwyczaj znajdował się na dalszym miejscu. Tym razem udało mu się wyprzedzić nawet Andrzeja Dudę. Następne miejsce zajął lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu ufa 42,3 proc. badanych.

Dopiero na piątym miejscu znalazł się Andrzej Duda z 39 proc. zaufaniem. To jego najniższy wynik od 8 lat. Za nim znalazł się premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 33,7 proc. respondentów. Trzeba przyznać, że dużo się zmieniło jeśli chodzi o to, komu ufają Polacy.

W naszej galerii zobaczysz, jak mieszka Donald Tusk:

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Krzysztof Bosak o ochronie Jarosława Kaczyńskiego