Przemysław Marzec

i

Autor: GRZEGORZ MICHAŁOWSKI / PAP Przemysław Marzec

Nie żyje dziennikarz RMF FM

Przemysław Marzec nie żyje. Dziennikarz i korespondent RMF FM miał 51 lat

2022-08-09 18:01

Nie żyje Przemysław Marzec. Był wieloletnim dziennikarzem oraz korespondentem - przez 27 lat związany z RMF FM. Zmarł w wieku 51 lat.

Nie żyje Przemysław Marzec - dziennikarz i korespondent RMF FM

Przemysław Marzec rozpoczął pracę w RMF FM w 1993 roku - w redakcji radia w Katowicach. Był wówczas studentem Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego. Początkowo pracował jako reporter lokalny. Następnie przeniósł się do Warszawy, gdzie został dziennikarzem politycznym. 

W swojej pracy zasłynął przede wszystkim jako korespondent wojenny. Wielokrotnie był specjalnym wysłannikiem radia RMF FM w rejon konfliktów zbrojnych. 

Relacjonował najważniejsze wydarzenia na całym świecie

Od 1998 r. był korespondentem, relacjonował m.in. wojnę w byłej Jugosławii (1998–99). Przebywał także w Pakistanie i Afganistanie, skąd przekazywał informacje o wojnie z terroryzmem.

Wiosną 2003 r. razem z Janem Mikrutą byli jedynymi polskimi dziennikarzami relacjonującymi wojnę w Iraku bezpośrednio z Bagdadu. Marzec relacjonował także przebieg pomarańczowej rewolucji w Ukrainie, wojnę gruzińsko-rosyjską w 2008 r., pogrzeb Jasera Arafata na Zachodnim Brzegu i Jana Pawła II w Rzymie.

Korespondent radia w Rosji

W latach 2007–2020 był stałym korespondentem RMF FM z Moskwy. Pracę w tym radiu zakończył 1 stycznia 2021 r.

Przyjaciele z RMF FM żegnają Przemysława Marca

"Przemku - byłeś, jesteś i pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze..." - pożegnali dziennikarza przyjaciele z Radia RMF FM.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE