Andrzej Duda apeluje do Białorusi o wpuszczenie pomocy z Polski. Wiemy, co chce wysłać prezydent

i

Autor: Łukasz Gągulski Andrzej Duda apeluje do Białorusi o wpuszczenie pomocy z Polski. Wiemy, co chce wysłać prezydent

Prezydent Andrzej Duda na dożynkach. Padły ważne słowa o polskiej wsi

2021-09-05 13:35

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach dożynkowych na Jasnej Górze. Podkreślił, że „polska wieś zapewnia nam, Polakom, bezpieczeństwo żywnościowe naszego narodu i naszej ojczyzny, a zarazem zapewnia rozrastającą się część polskiego eksportu”.

– Glebę uprawia się nie tyle przez nawóz, ale przez miłość, głęboką miłość ku ziemi ojczystej i wszystkiemu temu, co ją stanowi – cytował prezydent kardynała Stefana Wyszyńskiego, jak mówił, „wielkiego syna polskiej ziemi i wielkiego syna polskiej wsi”. Jak ocenił, obecność przedstawicieli władz państwowych na Jasnej Górze ma wymiar "nie tylko symboliczny".

- Ta obecność tutaj wyznacza także i dla nas zobowiązanie do tego, aby dbać o polskie rolnictwo, aby dbać o polskie sprawy, by trzymać rękę na tym, co często nazywa się ekonomicznym pulsem polskiej wsi - stwierdził prezydent.

Kotleciki z ziemniaków: łatwy przepis na pyszny obiad

Występujący po prezydencie minister rolnictwa Grzegorz Puda mówił, że wiara i patriotyzm od zawsze były dla rolników największą wartością, która budowała i wzmacniała lokalne więzi. Jak deklarował, chce, aby młodzi ludzie zakładali na wsi rodziny i zostawali rolnikami.

Puda podkreślił, że polski rolnik to nie tylko mieszkaniec wsi i producent żywności, ale przede wszystkim gospodarz, czyli głowa rodziny, wierny tradycji i wartościom, oddany lokalnej kulturze, właściciel gospodarstwa i ziemi, dla którego rolnika praca na roli to sens życia, pasja i wielki szacunek dla przyrody.

Sonda
Gdzie kupujesz warzywa?

- Z ogromną nadzieją patrzę na młode pokolenie. Chcę, aby młodzi ludzie zakładali na wsi rodziny, chcę aby młodzi ludzie zostawali rolnikami i byli z tego dumni. Dziś dla nich walczymy o należne rolnikom godność i szacunek. Dla nich zmieniamy polską wieś - podkreślił minister rolnictwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE