Paweł Kukiz, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Piotr Lampkowski/Super Express, Marek Kudelski/Super Express Pilna narada Kaczyńskiego i Kukiza. Wielkie problemy PiS?

"Wytrawny polityk"

Paweł Kukiz wprost o Jarosławie Kaczyńskim. Co zamierza prezes PiS? „Gra na ostatnią chwilę”

2023-08-10 14:37

Lider partii Kukiz’15 Paweł Kukiz od dawna współpracuje z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i można zakładać, że zdążył go już nieco poznać, zwłaszcza od strony politycznej. Tuż po oficjalnym starcie kampanii wyborczej postanowił wypowiedzieć się na jego temat.

Paweł Kukiz od dawna podkreśla, że jego współpraca z PiS przebiegała pomyślnie, nie licząc zgrzytów dotyczących powołania sędziów pokoju, o które lider Kukiz’15 od dawna zabiega. Na nieco ponad dwa miesiące przed wyborami parlamentarnymi został zapytany, czy będzie w nich startował z list PiS-u. Polityk odpowiedział i przy okazji powiedział co nieco o Jarosławie Kaczyński.

- Ja się prezesowi nie dziwię, że przeciąga to podpisanie ze względów politycznych, ponieważ jest kilka takich podmiotów w ramach Zjednoczonej Prawicy, z którymi również nie podpisał żadnych porozumień. Gra jako wytrawny polityk na ostatnią chwilę – mówił w rozmowie z PAP.

Polityk podkreślił, że w razie, gdyby porozumienie nie zostało podpisane, to nie będzie startował w wyborach. Zaznaczył, ze jest w Sejmie tylko dla konkretnych celów, które może zrealizować.

- Nie jest to dla mnie być, albo nie być. Jestem w Sejmie tylko do tego momentu, dopóki istnieje cień szansy na realizację części postulatów zmieniających ustrój państwa, który z całą pewnością trzeba zmienić – skwitował.

Paweł Kukiz stwierdził, że należy tak podpisać porozumienie, by wszystkie obozy Zjednoczonej Prawicy zobowiązały się do realizacji między innymi postulatu o sędziach pokoju. - Ja nie przyszedłem do Sejmu budować wielkiej partii politycznej, z aspiracjami objęcia władzy czy administrowania państwem. Żyjemy w takim ustroju, że aby coś zmienić, to należy mieć zaufanie szefa partii władzy, i na tej linii odbywają się działania wprowadzające te postulaty – mówił.

QUIZ. Czy ta wypowiedź polityka jest prawdziwa? Pytania dla śledzących "Wiadomości" i "Fakty"

Pytanie 1 z 12
Czy to prawdziwa wypowiedź Donalda Tuska: "Gdy widzę te pląsy u Rydzyka, to jestem dumny z Polski"
Wieczorny Ekspress - Kukiz
Nasi Partnerzy polecają