Nowy spot wyborczy KO, a w nim czerstwy chleb! Oberwało się też prezydentowi

i

Autor: Screen/TT KO

Wybory 2023

Nowy spot wyborczy KO, a w nim czerstwy chleb! Oberwało się też prezydentowi

2023-09-06 22:52

Wybory 2023 już za niespełna miesiąc. Tymczasem Koalicja Obywatelska wypuściła nowy spot wyborczy uderzający w PiS. W nagraniu główną bohaterką jest Polska, która pyta premiera Morawieckiego i PiS, dlaczego postępuje tak, jak postępuje. W spocie są też odniesienia do prezydenta Andrzeja Dudy.

Kampania wyborcza nabiera rozpędu. W sieci pojawił się nowy spot Koalicji Obywatelskiej, który odnosi się do  ośmiu lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Bohaterką  spotu jest Polska, która zadaje pytania PiS i Morawieckiemu. W spocie jest  mowa o m.in. zmianach, jakie wprowadzają samorządy w miastach, jest mowa o jedzeniu w szpitalach oraz o sytuacji rolników i napływie zboża  z Ukrainy: - Cześć Mateusz, to ja, Polska. Rząd PiS rządzi mną osiem lat, ale widać, że dalej słabo się znamy. Radziłam sobie bez ciebie, chociaż pieniądze z Unii, które bezmyślnie blokujesz, bardzo pomogłyby mi w termomodernizacji budynków, o które podobno tak bardzo się martwisz (...) Chcesz lepszych posiłków w szpitalach? To, czemu od ośmiu lat serwujesz czerstwy chleb (...) Nagle zacząłeś troszczyć się o rolników? To gdzie byłeś, gdy nielegalne zboże zalewało Polskę? - słyszmy na nagraniu. 

Gdy pojawia się wątek szpitalnego jedzenia, w pewnym momencie jest mowa o kancelarii prezydenta. Padają słowa o tym, że do pałacu prezydenckiego zamówiono aż  9 ton owoców morza. Spot kończy się słowami: -  Po ośmiu latach przypomniałeś sobie, że trzeba dbać o wszystkich, nie tylko o swoich. O czym przypomnisz sobie jutro?

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?
K.ŁAPIŃSKI: POZYCJA KACZYNSKIEGO NIE ZOSTANIE PODWAŻONA NAWET JAK PRZEGRA WYBORY