Jarosław Kaczyński, Donald Tusk

i

Autor: Jan Bielecki/East News, Piotr Molecki/East News Najnowszy sondaż partyjny. Triumf Kaczyńskiego, katastrofa Gowina

Może zaboleć opozycję!

Nowe nagranie z Jarosławem Kaczyńskim. Przekazał dobitną wiadomość

2023-08-05 8:37

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wystąpił w nowym filmiku swojej partii, w którym dobitnie komentuje słowa lidera PO Donalda Tuska na temat bezpieczeństwa militarnego Polski. Wicepremier po kolei wypunktował, co zostało zrobione za czasów rządów PO i PiS. Może zaboleć opozycję!

Jarosław Kaczyński postanowił w dobitny sposób odpowiedzieć na słowa Donalda Tuska, jakie lider PO wypowiedział podczas jednego ze swoich spotkań z Polakami. Lider PO postanowił wypowiedzieć się na temat bezpieczeństwa Polski i wojska. Te tematy wydają się szczególnie ważne w tegorocznej kampanii wyborczej ze względu na wojnę Rosji z Ukrainą tuż za granicami naszego kraju. Były premier mówił między innymi o tym, że obecny rząd rozbroił Polskę i nie przygotowuje jej do obrony.

W odpowiedzi PiS przygotowało specjalny spot z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, który porównuje, jak wyglądało dbanie o bezpieczeństwo Polski za czasów rządów PO, a jak obecnie.

- Platforma mówi coś o bezpieczeństwie. A za ich czasów znikały jednostki wojskowe i posterunki policji, w sumie ponad 1000. Dzisiaj je odbudowujemy. Do tego liczby. Za czasów PO w 2015 roku 37,5 miliarda zł na zbrojenia, dzisiaj 137 miliardów. Powiedzieć można wszystko, ale liczą się czyny, a nie słowa – mówił prezes PiS.

W trakcie trwania spotu widzimy także grafiki przedstawiające dane, o których mówi wicepremier. Widać na przykład, że za czasów rządów Donalda Tuska zostało zlikwidowanych 629 baz wojskowych i 477 posterunków policji, a w czasach rządów PiS powstało 20 nowych baz wojskowych i 163 posterunków policji.

Jarosław Kaczyński zrobił także przytyk do posła KO Franciszka Sterczewskiego, który jakiś czas temu biegł na granicę z reklamówką, którą chciał przekazać migrantom.

 - Więc PO, reklamówki w ręce i do biegania. Bezpieczeństwo to dla was zbyt poważna sprawa – kwituje wicepremier.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Wieczorny Express - Samol Lachowski
Nasi Partnerzy polecają