Katastrofa smoleńska

Msza na Wawelu w intencji ofiar. Kaczyński poruszał się o lasce

2023-04-18 19:55

Na Wawelu odbyła się msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, do której doszło trzynaście lat temu. W nabożeństwie, którą odprawił abp Marek Jędraszewski wzięli udział najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości, z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Obecny był również Mateusz Morawiecki oraz Zbigniew Ziobro

Na Wawelu w Katedrze odbyła się uroczysta msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. 18 kwietnia 2023 roku to 13. rocznica pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Dziś, w nabożeństwie, które odprawił abp Marek Jędraszewski, wzięli udział najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Obecny był prezes Jarosław Kaczyński, który poruszał się o lasce, premier Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro, Piotr Gliński oraz Jacek Sasin. - Na historię pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i historię wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej trzeba patrzeć także poprzez szczególne wydarzenie historyczne, którego kolejną rocznicę obchodzimy właśnie teraz. To 255 rocznica insurekcji konfederacji barskiej, pierwszego prawdziwie narodowego zrywu w imię wolności Polski i narodu polskiego, przeciwko Rosji carskiej i Rosjanom, którzy de facto sprawowali władzę w Warszawie - mówił abp Marek Jędraszewski. 

Jak dodał, Polsce należy się prawda o Smoleńsku. - Nasza modlitwa dzisiejsza jest także w intencji nas samych o naszą gotowość i nieustępliwość w zmaganiach o prawdę. Tak jak polskiemu społeczeństwu potrzeba była i jest prawda o Katyniu, tak samo potrzebna jest Polsce, Europie i światu pełna prawda o Smoleńsku - ocenił duchowny.

W naszej galerii możesz zobaczyć jak wyglądał pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają