Mateusz Morawiecki

i

Autor: AKPA/ Gillert

Katastrofa smoleńska

Morawiecki pokazał zdjęcie zwłok. Rozpętała się burza

2023-04-11 14:02

W 13. rocznicę katastrofy smoleńskiej, o ofiarach wspomniał Mateusz Morawiecki. Premier wstawił na Twitterze zdjęcie z miejsca katastrofy, czym wzburzył internautów. Ci zarzucili mu, że na fotografii widać zwłoki. Szef rządu odniósł się potem do tych komentarzy. - Historia oceni sprawiedliwie, jakie skandaliczne działania prowadzono, jak traktowano ciała i kto okazywał Ofiarom szacunek, a kto pogardę - napisał Mateusz Morawiecki.

10 kwietnia 2023 roku obchodziliśmy 13. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Oficjalnych obchodów, ze względu na Wielkanoc nie było, ale w całej Polsce ofiarom oddawano hołd. Andrzej Duda złożył wieniec przy grobie pary prezydenckiej na Wawelu, z kolei Jarosław Kaczyński złożył kwiaty przy pomniku upamiętniającym ofiary tragedii z kwietnia 2010 roku. Wielu polityków, ze wszystkich stron, udostępniało zdjęcia, wspominało osoby, które wówczas zginęły, dzieliło się refleksjami. Do katastrofy smoleńskiej odniósł się również premier Mateusz Morawiecki, a jego wpis wywołał prawdziwą burzę. Szef rządu umieścił na Twitterze dwa zdjęcia - jedno z katastrofy smoleńskiej, drugie z ekshumacji ofiar Katynia. - W tym roku Poniedziałek Wielkanocny ma dla Polaków szczególny wymiar. To właśnie dzisiaj przypada 83. rocznica Mordu Katyńskiego i 13. rocznica Katastrofy Smoleńskiej - napisał. Post premiera szybko zaczęli komentować dziennikarze oraz politycy, którzy zauważyli, że na zdjęciu ze Smoleńska widać zwłoki. 

Mateusz Morawiecki odniósł się do tych komentarze nieco później. - Proszę Państwa, widzę poruszenie w komentarzach, ale z szacunku dla dzisiejszej rocznicy - nie warto wdawać się w dyskusję. Historia oceni sprawiedliwie, jakie skandaliczne działania prowadzono, jak traktowano ciała i kto okazywał Ofiarom szacunek, a kto pogardę. Oba zdjęcia przedstawiają tragiczne wydarzenia w historii Polski. Oba są dokumentalnymi fotografiami - napisał szef rządu.

Jarosław Kaczyński o sprawie katastrofy smoleńskiej
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają