Pogrzeb gen. Mirosława Hermaszewskiego

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Pogrzeb gen. Mirosława Hermaszewskiego

Zdjęcia z pogrzebu

Grób gen. Hermaszewskiego utonął w wieńcach. Wzruszający gest rodziny i detektywa Rutkowskiego

2022-12-21 13:46

Generał Mirosław Hermaszewski (+81 l.) został pochowany na Powązkach Wojskowych nieopodal Pomnika "Chwała Lotnikom Polskim". W pogrzebie państwowym jedynego polskiego kosmonauty uczestniczył tłum ludzi. Była najbliższa rodzina, przyjaciele oraz masa żołnierzy. W Katedrze Wojska Polskiego zjawił się nawet detektyw Krzysztof Rutkowski, który na cmentarz pojechał wprost za karawanem. Nad cmentarzem przeleciały także cztery myśliwce wojskowe

Na Powązkach Wojskowych za trumną z ciałem gen. Mirosława Hermaszewskiego szli najbliżsi w asyście wojska. Nad cmentarzem przeleciały cztery myśliwce. Gdy szczątki doczesne kosmonauty spoczęły w grobie nieopodal Alei Zasłużonych, rodzina posypała trumnę ziemią. Taki gest wykonali m.in. córka Hermaszewskiego, Emilia, zięć, europoseł PiS Ryszard Czarnecki i ich 12-letni syn Stanisław. Podobnie uczynił także Krzysztof Rutkowski. Grób gen. Mieczysława Hermaszewskiego przykryto licznymi wieńcami, m.in. z Instytutu Lotnictwa i od prezydenta Andrzeja Dudy. 

Czarnecki z żoną i synkiem opłakują gen. Hermaszewskiego. Wzruszające sceny na pogrzebie pierwszego Polaka w kosmosie

Warto przypomnieć, że na tym samym cmentarzu pochowany jest brat Mirosława Hermaszewskiego, który także był pilotem. Gen. Władysław Hermaszewski (+74 l.) zmarł w 2002 roku w nurtach Angary podczas myśliwskiego safari w syberyjskiej tajdze. W 1999 roku zmarły jego żona Teresa i córka Grażyna, które pochowane są na Cmentarzu Północnym w Warszawie). W 2000 roku Hermaszewski ożenił się ponownie, z Jadwigą. 

Nie żyje Mirosław Hermaszewski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany